Home > Závody > SP Östersund: Po fantastickém finiši zvítězil ve sprintu Tarjei Bø

SP Östersund: Po fantastickém finiši zvítězil ve sprintu Tarjei Bø

Tarjei Bø

Čtyři roky a devět měsíců. Tak dlouho čekal Tarjei Bø na vítězství ve Světovém poháru. Dočkal se až dnes ve sprintu v Östersundu, když těsně zdolal Martina Fourcada. Z Čechů bodoval jen Michal Šlesingr.

Tarjei Bø zdolal Martina Fourcada

Pokud si biatlonisté v minulých závodech pochvalovali větrné podmínky, tak dnes už se jim střílelo trochu hůře. Kvůli vyšší teplotě navíc bylo alchymií připravit dobré lyže, a tak se daly čekat i nějaké ty překvapivé výkony.

Jako první z favoritů vyrazil do závodu Martin Fourcade. A na první střelbě se zdálo, že mu číslo 13 nepřinese moc štěstí. Udělal totiž jednu chybu. Poté už však nechyboval. Jeho šance následně zvýšil Johannes Bø třemi chybami na ležce.

Nepřesností se nevyvarovali ani další favorité, a tak se Fourcade blížil ke své 62. výhře ve Světovém poháru a k pátému triumfu v řadě ve sprint v Östersundu. Byli tu však dva muži, kteří Francouze výrazně ohrožovali. A jeden ho i porazil.

Erik Lesser byl velmi rychlý na střelnici a málem také bezchybný. Jenže si nepohlídal poslední ránu, která ho nakonec stála vítězství. Na Fourcada v cíli ztrácel pouhé tři sekundy. I tak se mohl radovat z osmého pódiového výsledku v kariéře, byť byl nakonec až třetí.

Erik LesserFoto: Erik Lesser (Autor: Martin Kaděrka)

S číslem 94 tu totiž ještě byl Tarjei Bø. Nor si sice podobně jako Lesser neodpustil jednu chybu na druhé střelbě, ale vynahrazoval to výborným během. Rychlejší byl jen jeho bratr Johannes, na Fourcada získal dvě desetiny. Dal se tak očekávat těsný finiš, který nakonec dopadl lépe pro Nora. A to o pouhých sedm desetin sekundy.

Tarjei Bø se tak dočkal prvního vítězství od 28. února 2013, kdy uspěl ve sprintu v Oslu. Fourcada potěšil alespoň opětovný zisk žlutého trikotu. Johannes Bø totiž skončil až jedenáctý a nyní na svého konkurenta ztrácí 12 bodů.

S jednou chybou skončili čtvrtý Emil Hegle Svendsen a pátý Simon Schempp. Životní výkony předvedli šestý Mario Dolder, devátý Johannes Kühn nebo šestnáctý Scott Gow.

Češi zklamali

Čeští biatlonisté se dnes spíš trápili. A to jak na střelnici, tak na trati. Na body, a to jen na tři, dosáhl 38. Michal Šlesingr. Jedno trestné kolo přitom dávalo lepší vyhlídky. Od 43. do 45. místa se seřadili Michal Krčmář, Ondřej Moravec a Tomáš Krupčík. Krčmář s Moravcem udělali dvě chyby, Krupčík jednu. Dvě nepřesnosti na stojce zhatily cestu do stíhačky 68. Jaroslavu Soukupovi.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
38. Michal Šlesingr 0+1 1:00,4 65. +1:13,6 46.
43. Michal Krčmář 1+1 1:05,8 86. +1:03,1 34.
44. Ondřej Moravec 0+2 57,8 52. +1:10,2 41.
45. Tomáš Krupčík 1+0 54,0 23. +1:39,5 75.
68. Jaroslav Soukup 0+2 1:10,7 101. +1:24,5 64.

Výsledkový servis


Hlavní foto: Tarjei Bø (Autor: Jiří Zaňát)

One thought on “SP Östersund: Po fantastickém finiši zvítězil ve sprintu Tarjei Bø

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *