Home > Preview > SP Pokljuka: Absence favoritů i týmy v plné sestavě. Kdo ovládne mixy? (startovní listiny)

SP Pokljuka: Absence favoritů i týmy v plné sestavě. Kdo ovládne mixy? (startovní listiny)

Veronika Vítková

Úvod Světového poháru v Pokljuce obstarají závody smíšených dvojic a štafet. Ve startovních listinách sice nenajdeme několik velkých jmen včetně Laury Dahlmeierové a Ondřeje Moravce, některé země ale nastoupí v nejsilnějších sestavách.

Smíšené dvojice
Neděle 2. 12. | 12:00
cze 12. Puskarčíková, Šlesingr
Startovní listina

Smíšené dvojice, to je disciplína jako šitá na míru pro Lisu Hauserovou a Simona Edera. Rakouský pár z dosavadních sedmi závodů vylovil dvě výhry a dvě druhá místa, vedle toho byla Hauserová jednou druhá s Julianem Eberhardem.

Druhou favorizovanou dvojicí budou Anaïs Bescondová a Antonin Guigonnat, kteří triumfovali při posledním závodě smíšených dvojic v Kontiolahti. Dvě medaile má z této disciplíny Erik Lesser, který bude chtít uspět po boku Franzisky Hildebrandové.

Ostrostřelec Lars Birkeland bude držet hodně vysoko akcie Norska. Otazník ovšem visí u výkonu jeho partnerky Thekly Brunové-Lieové. I u Švédů by měl být silnější muž. Zkušeného Fredrika Lindströma by však mohla dobře podpořit stabilní členka štafet Linn Perssonová.

Medailové naděje si dělá také domácí duo ve složení Urška Pojeová a Jakov Fak. Záležet bude především na psychickém a fyzickém rozpoložení mladé Slovinky. Do širšího okruhu favoritů patří i Rusko, Lotyšsko, Itálie, Japonsko či Jižní Korea.

A doufejme, že i Česká republika, byť tato disciplína u nás nepatří k těm nejoblíbenějším. Smíšené dvojice pojede počtvrté v kariéře Eva Puskarčíková. Zatím se ale nedočkala lepšího než 13. místa. To její parťák Michal Šlesingr zapsal před rokem s Jessicou Jislovou 10. příčku. Maximum českého týmu je ještě o 4 pozice lepší.

Smíšená štafeta
Neděle 2. 12. | 14:35
cze 12. Vítková, Davidová, Krupčík, Krčmář
Startovní listina

Mezi největší favority smíšené štafety patří bezesporu Německo a Norsko. Oběma týmům ale nastaly při sestavování čtveřic komplikace. Němcům bude na jednom z ženských úseků chybět Laura Dahlmeierová, o jejíž absenci na úvod sezony se vědělo dopředu. Místo ní tak realizační tým povolal Denise Herrmannovou. Spolu s ní a dalšími stálicemi německého týmu – Vanessou Hinzovou a Benediktem Dollem, dostane ve smíšené štafetě šanci Philipp Horn – nově příchozí závodník z IBU Cupu.

Norům zmařilo původní plány na štafetovou sestavu nachlazení Tiril Eckhoffové. Ta zatím do Pokljuky neodcestovala. Tým ve složení Ingrid Tandrevoldová, Tarjei Bø a Johannes Thingnes Bø doplní Synnøve Solemdalová.

Naopak v plné síle nastupuje tým Itálie. Ten v loňském roce ve stejném složení (Vittoziová, Wiererová, Windisch, Hofer) získal ve smíšené štafetě v Östersundu stříbro. Ve druhé štafetě v Kontiolahti Italové dokonce zvítězili.

Velkými favority na výhru budou i Francouzi, kteří do smíšené štafety nominovali nejúspěšnější biatlonisty loňské sezony. Nechybí vítěz Světového poháru Martin Fourcade a Anaïs Bescondová, nejlepší francouzská biatlonistka loňské sezony. Ty doplní Simon Destieux a Justine Braisazová.

K adeptům na vítězství se mohou připojit i další týmy. Překvapit by mohla například štafeta Švédska v čele s olympijskými medailisty Hannou Öbergovou a Sebastianem Samuelssonem. Zajímavé také bude sledovat ruskou štafetu, která se musí obejít bez Antona Šipulina. Do nominace štafety se dostali také Iryna Starychová a Alexandr Loginov, kteří si v minulosti odpykali trest za doping.

Český tým vyslal do boje ženskou jedničku Veroniku Vítkovou a jako finišmana Michala Krčmáře. Doplní je stejně jako v olympijské štafetě Markéta Davidová, místo nemocného Ondřeje Moravce ale pojede Tomáš Krupčík.

Foto: Veronika Vítková (Autor: Petr Slavík)

2 thoughts on “SP Pokljuka: Absence favoritů i týmy v plné sestavě. Kdo ovládne mixy? (startovní listiny)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *