Home > Závody > SP Pokljuka: Béatrix ve finiši vybojoval premiérovou výhru. Moravec končí až 29.

SP Pokljuka: Béatrix ve finiši vybojoval premiérovou výhru. Moravec končí až 29.

Jean-Guillaume Béatrix

Jean-Guillaume Béatrix

Foto: Jean-Guillaume Béatrix (© Georges Ménager, pod licencí BY-NC-ND)

Hromadný start ve slovinské Pokljuce nabídl dramatický dojezd, ve kterém dominoval Jean-Guillaume Béatrix. Až na 29. místě dojel jediný český zástupce Ondřej Moravec.

Špatný start Martina Fourcada a Ondřeje Moravce

První položka nabídla celkem 18 nul, ale také pár nepovedených střeleb. Dvě nepřesnosti udělali Martin Fourcade a bohužel i Ondřej Moravec. Jednu chybu měli na svědomí i další favorité Ole Einar Bjørndalen, Tarjei Bø či Jevgenij Garaničev. Početnou vedoucí skupinu táhl Anton Šipulin.

Po druhé ležce zbylo už jen 10 bezchybných biatlonistů. Do čela se dostal Andreas Birnbacher, ale postupně se do prvního balíku dostali i někteří závodníci s jednou chybou a M. Fourcade se dvěma.

Dobré a špatné zprávy pro Francii

Už jen tři čistí závodníci zůstali po úvodní stojce. K francouzské radosti se jednalo o Quentina Fillona Mailleta a Jeana-Guillaumeho Béatrixe. Oním třetím bezchybným byl Fredrik Lindström. Spolu s nimi se do čelní skupiny dostal ještě Garaničev. Další dně nepřesnosti vyrobil M. Fourcade, čímž se připravil o šanci na top výsledek.

Nový vítěz

Závěrečná střelba dala šanci na vítězství šestici biatlonistů, kteří odstříleli za nula. Francii mezi elitou reprezentovali Béatrix a Desthieux, Norsko Bjørndalen a Svendsen a Německo Birnbacher a Schempp. Nejvíce sil ukazoval Emil Hegle Svendsen, jeden závodník se ho však držel a nakonec na cílové pásce i zdolal. Jean-Guillaume Béatrix, to je jméno dnešního vítěze. Sedmadvacetiletý borec ovládl závod Světového poháru poprvé v kariéře. O držiteli třetí příčky musel rozhodnout až fotofiniš. Ten ukázal, že dnes Bjørndalen o nějaký ten milimetr porazil Schemppa.

Příjemné páté místo bere další z Němců Birnbacher. Úplně s jinými pocity za sebou dorazili do cíle dva Francouzi. Zatímco 6. Desthieux bude spokojen, tak 7. M. Fourcade určitě lituje čtyř chyb. I tak ovšem pohodlně uhájil žlutý trikot. Ještě o jednu minelu více měl na svědomí Ondřej Moravec. Tomu to však nešlo ani na trati, a tak skončil až na 29. místě. Za sebou nechal jen domácího Bauera.

Statistiky závodu

Běžecké časy: 1. M. Fourcade (31:26,7), 2. Slepov (+5,1), 2. T. Bø (+19,3) – 28. Moravec (+2:21,7)

Střelecké časy: 1. Volkov (1:27), 2. Smith (+3), 3. Quentin Fillon Maillet (+7) – 18. Moravec (+19)

Výsledkový servis

Výsledky závodu s hromadným startem

Analýza závodu

Pořadí Světového poháru

Pořadí disciplíny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *