Home > Závody > SP Pokljuka: Soukalová je zpět ve žlutém! Nestačila jen na Mäkäräinenovou

SP Pokljuka: Soukalová je zpět ve žlutém! Nestačila jen na Mäkäräinenovou

Gabriela Soukalová

Gabriela Soukalová

Foto: Gabriela Soukalová (Autor: Martin Kaděrka)

Žlutý trikot zůstane přes Vánoce v držení Gabriely Soukalové! Českou reprezentantku porazila v závodě s hromadným startem ve slovinské Pokljuce pouze Kaisa Mäkäräinenová.

Norky na čele…

Start do závodu na jedničku se povedl českému duu Gabriela Soukalová a Veronika Vítková. Obě zvládly bez chyby jak první, tak druhou ležku a držely se v závěsu za druhou Norku Tiril Eckhoffovou. O kousek před ostatními však byla další ze seveřanek Hilde Fenneová. Jednu chybu dokázala během umazat Kaisa Mäkäräinenová. To Lauru Dahlmeierovou a Dorotheu Wiererovou dvě nepřesnosti zbrzdily daleko víc.

…a pak Češky

Pakliže po dvou střelbách vedly dvě Norky, tak po úvodní stojce projela jako první mezičasem Vítková před Soukalovou! Čistou střelbu kromě Češek zaznamenala i Mäkäräinenová, která pak podle očekávání naše děvčata na trati předjela. Žena ve žlutém Marie Dorinová Habertová naproti tomu vyrobila hned dvě minely, čímž přiblížila žlutý trikot zpět Soukalové.

Mäkäräinenová, Soukalová, Podčufarovová

Poslední střelba vyšla skvěle Kaise Mäkäräinenová, takže bylo o vítězce jasno. Finka tak obhájila triumf z loňska a zapsala 17. zlato své kariéry. Nebojovalo se ani o další dvě příčky. Gabriela Soukalová finišovala se čtyřmi nulami na výborné druhé příčce, čímž o 14 bodů v celkovém hodnocení SP předstihla dnes 7. Marii Dorinovou Habertovou. Soukalová se v letošní sezóně může chlubit již kompletní medailovou sadou. Zároveň stále platí, že česká reprezentace získala na každé štaci alespoň jeden cenný kov.

Třetím místem se poprvé dostala na stupně vítězů Ruska Olga Podčufarovová a pak přišla další česká radost. Veronika Vítková potvrdila vzrůstající formu a obsadila čtvrtou pozici. Hezké výsledky zapisují pátá Skardinová, šestá Pidhrušná či osmá Hauserová. Tolik se dnes nevedlo Němkám, nejlépe dopadla 9. Hinzová.

Znovu nezklamala Eva Puskarčíková. Na své poměry zajela výborný 15. nejrychlejší čas, což jí i se dvěma chybami stačilo na pěknou 13. příčku. Lucie Charvátová mířila při své premiéře hned šestkrát mimo a obsadila 28. místo. Přesto musí stejně jako její kolegyně hodnotit závody v Pokljuce jen a jen dobře.

Statistiky závodu

Běžecké časy: 1. Mäkäräinenová (30:34,0), 2. Eckhoffová (+21,2), 3. Dorinová Habertová (+25,9) – 5. Soukalová (+40,7), 7. Vítková (+51,2), 15. Puskarčíková (+1:07,1), 26. Charvátová (+1:49,7)

Střelecké časy: 1. Hauserová (1:41,0), 2. Charvátová (+5,0), 3. Podčufarovová (+7,0) – 12. Puskarčíková (+17,0), 14. Vítková (+21,0), 21. Soukalová (+28,0)

Výsledkový servis

Výsledky závodu s hromadným startem

Analýza závodu

Pořadí Světového poháru

Pořadí disciplíny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *