Home > Závody > SP Pokljuka: Čtyři Češky se vešly do dvacítky! Vyhrála Dorinová Habertová

SP Pokljuka: Čtyři Češky se vešly do dvacítky! Vyhrála Dorinová Habertová

Marie Dorinová Habertová

dorin_habert_gh

Foto: Marie Dorinová Habertová (Autor: Günter Hentschel pod licencí BY-ND)

České biatlonistky zazářily v Pokljuce. Do elitní desítky se dostaly čtvrtá Veronika Vítková a pátá Gabriela Soukalová, jež nadále drží žlutý trikot. Vítězkou sprintu se stala Marie Dorinová Habertová.

Chybná první rána

Závod s českého pohledu otevřela Gabriela Soukalová. A start to nebyl nijak veselý, vždyť vedoucí žena SP minula hned první terč. Další jí však spadly a šance na dobrý výsledek tak zůstávala. To Veronice Vítkové vyšla první střelba konečně bezchybně. Podobně si však vleže vedla řada favoritek, třeba Dorothea Wiererová, Franziska Hildebrandová či Marie Dorinová Habertová. K české radosti závod na jedničku rozjela i Eva Puskarčíková.

Francouzka, Němky a Češky

Druhá položka přinesla tři české nuly. Trio Vítková, Soukalová a Puskarčíková se tak zařadilo do boje o elitní desítku. Na samotném čele ovšem stanuly dvě Němky, Hildebrandová a Dahlmeierová. Třetí pozice patřila Dorinové Habertové.

A byla to právě Francouzka, která dorazila do cíle v nejlepším čase a mohla tak oslavit třetí výhru ve SP. Předešlé dvě přišly na MS v Kontiolahti. Jen o jednu sekundu a jednu desetinu zaostala za vítězkou Laura Dahlmeierová, jež tak v posledním kole předjela krajanku Hildebrandovou. Slavit mohly i další Němky. Vždyť se celá šestice vešla do 15. místa.

Báječné české biatlonistky

Stupně vítězů. To je jediná věc, která mohla dnešní výkon českých biatlonistek ještě posunout výše. I tak to všem byla paráda. Veronika Vítková skončila na čtvrté příčce, hned za ní pak figuruje jméno Gabriely Soukalové. Žlutý trikot je tak stále v jejím držení, i když už jen 7 bodů před Dorinouvou Habertovou a 8 před Hildebrandovou.

Dvě nuly, rychlý běh a na konci bohužel pád. Eva Puskarčíková tak přišla zřejmě o 7. místo, na druhou stranu pro ní i 12. pozice znamená životní maximum. Znovu velmi kvalitní běh pomohl i přes dvě chyby ke kvalitní 17. příčce Lucii Charvátové. Dobrý bodový přísun zaručila 28. pozice i poslední z našich Jitce Landové.

Máme se tak v zítřejším stíhacím závodě, jež začíná ve 13:30, na co těšit.

Statistiky závodu

Běžecké časy: 1. Gössnerová (18:10,5), 2. Mäkäräinenová (+7,3), 3. Dorinová Habertová (+11,8) – 6. Soukalová (+24,3), 9. Vítková (+34,6), 17. Charvátová (+43,6), 31. Puskarčíková (+1:05,6), 32. Landová (+1:07,4)

Střelecké časy: 1. Jordanovová (46,0), 2. Wiererová a Kajševová (+3,0) – 12. Charvátová (+8,0), 14. Soukalová (+9,0), 32. Vítková (+13,0), 63. Puskarčíková (+19,0), 66. Landová (+20,0)

Výsledkový servis

Výsledky sprintu žen

Analýza závodu

Pořadí Světového poháru

Pořadí disciplíny

Pořadí Poháru národů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *