Home > Závody > SP Pokljuka: Jediná desetina rozhodla o životním třetím místě Evy Puskarčíkové

SP Pokljuka: Jediná desetina rozhodla o životním třetím místě Evy Puskarčíkové

Eva Puskarčíková

Eva Puskarčíková prožívá pohádkový start do sezóny. Ve stíhacím závodě v Pokljuce vybojovala po strhujícím finiši třetí místo a poprvé tak vystoupala na stupně vítězů. Třetí výhru v sezóně slaví Laura Dahlmeierová.

Výhra čísla tři pro Dahlmeierovou

Začátek závodu rozhodně nenasvědčoval tomu, že se dočkáme životního výsledku v podání Evy Puskarčíkové. Hned na první položce udělala chybu a propadla se na 13. příčku. Ještě hůře si však na druhé střelbě vleže vedla Gabriela Koukalová, když minula terč hned třikrát. Úplné čelo závodu tak zůstalo bez českých reprezentantek.

V polovině závodu ztratila vedení Laura Dahlemeirová, když musela po druhé ležce na dvě trestná kola. Nově vedla Marte Olsbuová, ale blízko byly i Kaisa Mäkäräinenová a Franziska Hildebrandová.

Před poslední střelbou se sjela šestičlenná skupinka, která si to měla rozdat o stupně vítězů. Mezi těmito ženami se našla jediná, která dokázala vyčistit všech pět terčů – Laura Dahlmeierová. Němka měla díky tomu na své soupeřky náskok více než 20 sekund a v pohodě si dojela pro třetí triumf sezóny.

Heroický výkon Puskarčíkové

Eva Puskarčíková se po úvodním zaváhání další chyby nedopustila a po zaváhání soupeřek odjížděla z poslední střelecké zastávky na fantastickém čtvrtém místě. A bylo ještě líp. Česká reprezentantka ujela Hauserové s Dunkleeovou a vytvořila dvojici s Mäkäräinenovou. Zároveň se blížila rychlá Dorinová Habertová.

Zanedlouho 26letá rodačka z Harrachovu se vybičovala k životnímu výkonu (9. běžecký čas v závěrečném okruhu), nenechávala Finku příliš odjet a zároveň si pořád udržovala menší náskok na Francouzku. Rozhodla cílová rovinka, kde Puskarčíková o pouhou desetinu sekundy uhájila třetí příčku. V 54. individuálním startu ve Světovém poháru se tak dočkala premiérového pódia.

Do boje o medaile se dost možná mohla zapojit i Veronika Vítková. To by ovšem ke třem nulám nesměla přidat dvě trestná kola. I tak zaznamenala pěkný posun z 30. místa až na 15. Naopak Gabriela Koukalová ke trojce ze druhé střelby přidala ještě jedničky vestoje a s pěti chybami dojela až 26.

Program v Pokljuce uzavřou zítřejší štafety. V 11:15 jedou muži a ve 14:30 ženy.

Střelecké časy
1. Lisa Hauserová 1:32,0
2. Marte Olsbuová +1,0
3. Katharina Innerhoferová +1,0
7. Eva Puskarčíková +17,0
14. Veronika Vítková +23,0
25. Gabriela Koukalová +30,0
Běžecké časy
1. Célia Aymonierová 25:30,8
2. Mari Laukkanenová +19,7
3. Kaisa Mäkäräinenová +21,4
8. Gabriela Koukalová +37,4
11. Veronika Vítková +39,9
22. Eva Puskarčíková +1:02,1

Foto: Eva Puskarčíková (© Georges Ménager, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *