Home > Závody > SP Pokljuka: Martin Fourcade opět vítězí a Michal Krčmář opět v TOP10

SP Pokljuka: Martin Fourcade opět vítězí a Michal Krčmář opět v TOP10

Martin Fourcade

Pátý závod sezóny a čtvrtá výhra. To je bilance Martina Fourcada po stíhacím závodě v Pokljuce. Na letošní konto Michala Krčmáře zase přibyl třetí výsledek v elitní desítce.

Výhra číslo čtyři

Start Martina Fourcada s 15vteřinovým náskokem mohl svádět k myšlenkám, že uvidíme poměrně nudnou podívanou. Už před druhou střelbou ale Francouze sjel Anton Šipulin a to oba stříleli čistě. Téměř synchronní bezchybná střelba jim vydržela i do první stojky.

Stejně dobře stříleli i Norové Johannes Thingnes Bø a Emil Hegle Svendsen. Po třetí položce tak na vedoucí duo ztrázeli 20 sekund a mohli čekat na zaváhání. U Fourcada se ho nedočkali, u Šipulina ano.

Martin Fourcade se se čtyřmi nulami jasně řítil za čtvrtým triumfem v sezóně. To o druhé místo se bojovalo až do konce. Chybujícího Šipulina docvakl Emil Hegle Svendsen a nakonec ho i na cílové pásce předčil. S výrazným odstupem dojel čtvrtý Johannes Bø, když na závěrečné střelbě zamířil dvakrát mimo terč.

Belgický úspěch

Za nejlepšími čtyřmi se dnes seřadili dva Němci. I když Němci… Za pátým Simonem Schemppem do cíle dorazil slavící Michael Rösch. Němec v belgických službách zaznamenal díky čisté střelbě nejlepší výsledek od ročníku 2008/2009.

Radoval se i 7. muž v cíli. Matvej Jelisejev si znovu vylepšil osobní maximum a spolu s třetím Šipulinem a osmým Cvetkovem potvrdil úspěšný ruský vstup do sezóny. Jako 9. finišoval Ole Einar Bjørndalen a jako 10. Michal Krčmář.

Krčmářův TOP10 hattrick

Michal Krčmář se začíná zabydlovat v elitní desítce. A to dnes mohlo být ještě o hodně líp. Po polovině závodu držel díky dvěma nulám 7. příčku, ale tak trochu nešťastně se pohyboval na trati osamocen. Možná i to mělo vliv na nezdar při úvodní stojce. Dvě chyby ukončily jeho unikátní sérii 8 čistých položek v řadě. Díky nule na závěrečné střelbě a dobrému běhu v závěrečném okruhu však Krčmář vybojoval cenné 10. místo.

Chválit trenéři musí i Ondřeje Moravce. Z 31. pozice se propracoval až na 14. a to i přesto, že dvakrát chyboval vleže. Kompenzoval to 11. nejrychlejším během a 10. nejsvižnější střelbou. To byl znovu ten starý dobrý Ondřej Moravec.

Michal Šlesingr držel po třetí střelbě díky třem nulám 10. příčku, ale závěrečná stojka dopadla za dva. Byl z toho propad na 19. příčku. S jednou chybou a na své poměry solidním během zvládl stíhací závod Tomáš Krupčík a odměnou mu jsou letošní premiérové tři body. Na ty stále čeká dnes 53. Adam Václavík.

Střelecké časy
1. Simon Eder 1:21,0
2. Arnd Peiffer +9,0
3. Dmytro Pidručnyj +12,0
10. Ondřej Moravec +21,0
22. Adam Václavík +27,0
28. Michal Krčmář +29,0
42. Michal Šlesingr +36,0
53. Tomáš Krupčík +41,0
Běžecké časy
1. Julian Eberhard 26:24,1
2. Lukas Hofer +9,1
3. Anton Babikov +22,9
11. Ondřej Moravec +33,5
20. Michal Šlesingr +47,3
34. Michal Krčmář +1:02,8
42. Adam Václavík +1:22,0
43. Tomáš Krupčík +1:25,4

Foto: Martin Fourcade (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *