Home > Závody > SP Pokljuka: Mäkäräinenová oslavila vítězný double. Puskarčíková dojela 35.

SP Pokljuka: Mäkäräinenová oslavila vítězný double. Puskarčíková dojela 35.

Kaisa Mäkäräinenová

Po suverénní výhře ve sprintu uspěla Kaisa Mäkäräinenová ve stíhacím závodě. Poslední den Světového poháru v Pokljuce naopak nevyšel českým biatlonistkám.

Mäkäräinenová opět rychlá a neomylná

Kaisa Mäkäräinenová odstartovala do závodu s 15sekundovým náskokem na Dorotheu Wiererovou. Obě biatlonistky si během závodu svá umístění pohlídaly a s bezchybnou střelbou dokončily na stejných pozicích jako ve včerejším sprintu. Na stupních vítězů je po vyrovnaném boji s Lisou Vittozziovou doplnila Paulína Fialková.

Paulína FialkováFoto: Paulína Fialková (Autor: Petr Slavík)

O jeden z největších skoků výsledkovou listinou se postarala pátá Marte Olsbuová Røiselandová, která s číslem 23 dojela na pátém místě. Šestá skončila dnes běžecky nejrychlejší Clare Eganová. Sedmá a osmá čistě střílející Iryna Kryuková a Irina Starychová. Deváté místo si udržela s jednou chybou Franziska Preußová a na desáté místo se propadla Jevgenija Pavlovová.

V čele Světového poháru zůstává Wiererová. Její náskok na Mäkäräinenovou však klesl na 13 bodů.

Jak dopadly Češky?

Stejně jako ve sprintu i ve stíhačce dopadla nejlépe Eva Puskarčíková. Pohoršila si ovšem o třináct míst, a to hlavně díky třem chybám na střelnici. Na poslední bodované příčce dojela Veronika Vítková, která si tak polepšila o sedm míst oproti včerejšímu sprintu. V prvních dvou kolech se zdálo, že dnešní oslavenkyně svou běžeckou formu znovu nachází, ve zbytku závodu už se bohužel výš posunovat nezvládla a vše završila chybou na poslední položce.

Eva PuskarčíkováFoto: Eva Puskarčíková (Autor: Petr Slavík)

Markéta Davidová chybovala na střelnici pětkrát a Jessica Jislová čtyřikrát, Jessica se navíc dnes trápila běžecky a ani Markéta nepředvedla tak rychlý běh jako v předchozích závodech. Nakonec obsadily 49., resp. 55. místo.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
35. Eva Puskarčíková 2+0+0+1 1:50,0 17. +1:16,2 36.
40. Veronika Vítková 0+0+0+1 1:54,0 21. +1:32,8 45.
49. Markéta Davidová 1+1+2+1 2:46,0 57. +48,3 21.
55. Jessica Jislová 0+1+2+1 2:00,0 35. +2:39,4 56.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Kaisa Mäkäräinenová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *