Home > Závody > SP Pokljuka: J. Bø slaví po těsném finiši druhou výhru. Krčmář dojel 17.

SP Pokljuka: J. Bø slaví po těsném finiši druhou výhru. Krčmář dojel 17.

Johannes Thingnes

Skončil poslední závod mužů ve slovinské Pokljuce. Stíhací závod s náskokem odstartoval Johannes Thingnes Bø a dlouho to vypadalo, že jeho suverénní vedení bude pokračovat až do cíle. Přestože se mu prvenství podařilo obhájit, musel vinou chyb na střelnici bojovat až do posledních metrů. Soupeři mu byli 2 závodníci – Rus Alexandr Loginov a Quentin Fillon Maillet z Francie.

Loginova zastavila přišlápnutá hůlka, o vítězství Nora rozhodly centimetry

Na závěrečnou položku přijížděl Johannes Bø s takovým náskokem, že si mohl dovolit jednu chybu. Nor se ale dopustil zaváhání dvou. Toho využil Alexandr Loginov, který svou položku odstřílel čistě a navíc bleskurychle – za 21 vteřin. Do posledního kola tak vjížděl jako první, Bø se na něj poměrně rychle dotáhl. Do běžecké bitvy o první místo se přidal také bezchybně střílející Francouz Quentin Fillon Maillet.

Závěrečného sprintu v cílové rovince se ale Loginov neúčastnil. V posledním stoupání si přišlápl hůlku, spadl na zem, a musel se tak spokojit se třetím místem. V boji o první místo zůstali Bø a Fillon Maillet. V cíli se nakonec radoval norský reprezentant, který si zároveň upevnil vedení v celkovém pořadí.

Dojezd stíhacího závodu mužůFoto: Dojezd stíhacího závodu mužů (Autor: Petr Slavík)

Těsně pod stupni vítězů se seřadili bezchybně střílející Simon Eder, poté jednou chybující Julian Eberhard a šestici uzavíral starší z norských bratrů, Tarjei Bø, který se při střelbě mýlil také jednou.

Jak dopadli Češi?

Nejlepším Čechem v cíli byl stejně jako ve sprintu Michal Krčmář. Tentokrát se ale do elitní desítky nevešel. Hned při první položce musel řešit problémy, když se mu zbraň zahákla do poutka lyžařské hole, navíc kvůli zaseknutému náboji musel dobíjet ručně. V celkovém součtu udělal český reprezentant na střelnici jednu chybu, běžecky trochu zaostával (na nejrychlejšího Benedikta Dolla ztratil 1:11), což mu stačilo na konečnou 17. příčku. Ondřej Moravec střílel čistě, oproti sprintu si ale pohoršil o tři příčky na 23. pozici. Tomáš Krupčík se na střelnici mýlil celkem třikrát, v celkovém pořadí pak zůstal stejně jako při startu 50.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
17. Michal Krčmář 0+0+0+1 2:19,0 58. +1:11,3 36.
23. Ondřej Moravec 0+0+0+0 1:53,0 36. +1:41,7 45.
50. Tomáš Krupčík 1+1+1+0 1:59,0 45. +2:02,7 49.

Michal KrčmářFoto: Michal Krčmář (Autor: Petr Slavík)

Trápení Fourcada pokračuje

Málokdo by čekal, že do boje o nejvyšší příčky nepromluví Martin Fourcade. Do stíhačky sice nastupoval až 24., předpokládalo se ale, že se bude postupně posouvat nahoru. Po běžeckém trápení ve sprintu se dnes Francouzi ale nepovedla ani střelba. Na prvních dvou položkách pokaždé jednou minul, na poslední dokonce dvakrát. Fourcade následně závod vzdal.

Martin FourcadeFoto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

Výsledkový servis

Hlavní foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *