Home > Závody > SP Pokljuka: Martin Fourcade slaví 50. triumf, Michal Krčmář zase 9. příčku

SP Pokljuka: Martin Fourcade slaví 50. triumf, Michal Krčmář zase 9. příčku

Martin Fourcade

Martin Fourcade se svého 50. triumfu ve Světovém poháru dočkal na místě, kde nikdy předtím nevyhrál. V Pokljuce si podmanil úvodní sprint, když drtivým závěrem zdolal Johannese Thingnese Bøho. Velmi dobře si vedli i Češi, zvlášť 9. Michal Krčmář.

Fourcadovo jubileum

Trochu překvapivě to dnes nebyl Martin Fourcade, kdo udával od začátku závodu tempo. Nejrychlejší byl na mezičasech Johannes Thingnes Bø a po čisté ležce vedl o 7 sekund před Francouzem. Mladý Nor ale první kolo trochu přepálil, což se ukázalo na horších časech ve zbylých dvou kolech. Přesto vedl po druhé střelbě, kterou zvládl za nula.

Rovněž bezchybný Fourcade už však ztrácel pouhých pět desetin, které v závěrečném okruhu hravě stáhl. A navíc přidal 13,7 sekundy. Podle oficiálních počtů se tak nyní dočkal 50. vítězství ve Světovém poháru a prvního v Pokljuce. Jeho náskok ve Světovém poháru vzrostl už na 78 bodů.

Krčmářova show pokračuje

Ještě po stojce držel třetí příčku Ole Einar Bjørndalen, ale nakonec ho předjeli čtyři rychlejší soupeři. Tím nejšťastnějším byl třetí Anton Šipulin, který tak ukázal, že mu slovinské prostředí hodně sedí. Čtvrtý dojel Emil Hegle Svendsen, pátý Quentin Fillon Maillet a šestý Simon Schempp.

Šet čistých položek v řadě, to je aktuální série Michal Krčmáře. Dnešní čisté konto mu spolu s velmi slušným během stačilo na skvělé 9. místo. Jediným chybujícím závodníkem v elitní desítce byl Rus Matvej Jelisejev. Pro úřadujícího šampiona IBU Cupu znamená 10. příčka vylepšení osobního maxima.

Poslední nepřesná rána mohla trochu mrzet Michala Šlesingra. I tak ale 15. příčkou navázal na vyrovnané výkony z Östersundu. Bodů se dočkal i 31. Ondřej Moravec, který také jednou chyboval. Daleko od první čtyřicítky nebyli 50. Adam Václavík a 51. Tomáš Krupčík. Václavíka stály lepší výsledek dvě nepřesnosti vleže, bezchybného Krupčíka zase pomalý běh.

Střelecké časy
1. Simon Eder 37,0
2. Ole Einar Bjørndalen +5,0
3. Miha Dovžan +5,0
21. Ondřej Moravec +15,0
35. Michal Krčmář +17,0
53. Michal Šlesingr +20,0
53. Adam Václavík +20,0
63. Tomáš Krupčík +22,0
Běžecké časy
1. Martin Fourcade 21:35,5
2. Benedikt Doll +6,0
3. Emil Hegle Svendsen +7,8
12. Michal Krčmář +33,2
19. Michal Šlesingr +40,7
36. Adam Václavík +56,2
47. Ondřej Moravec +1:06,5
74. Tomáš Krupčík +1:44,2

Foto: Martin Fourcade (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *