Home > Závody > SP Pokljuka: Schempp vyhrál druhý sprint v řadě. Češi opět neoslnili

SP Pokljuka: Schempp vyhrál druhý sprint v řadě. Češi opět neoslnili

Simon Schempp

Simon Schempp

Foto: Simon Schempp (Autor: Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Před týdnem ovládl Simon Schempp sprint v Hochfilzenu, dnes se mu povedlo to samé i v Pokljuce. Nadějně rozjeli závod čeští reprezentanti, nakonec je však nejlepším výsledkem až 19. místo Ondřeje Moravce.

Další Bjørndalenova paráda

Moc nás dnes nedělilo od výhry Oleho Einara Bjørndalena s pořadovým číslem 95. Zkušený Nor dal dvě svižné nuly, navíc mu to šlo i na trati. Obzvlášť v posledním kole. Na stojce jednou nepřesný Martin Fourcade ztrácel na Bjørndalena po druhé střelbě něco přes 6 sekund. V cíli to už ovšem bylo sekund 10! Francouz nakonec dojel pátý, čímž si pojistil vedení ve SP. To drží právě před Bjørndalenem, kterému i dnes patřilo druhé místo.

Schempp nejlepší

Ke smůle sympatického norského veterána tu byl ještě jeden závodník, který má v posledních dnech znamenitou formu. Simon Schempp neudělal na střelnici ani jednu chybu, což podpořil druhým nejrychlejším běžeckým časem. Výsledkem nemohlo být nic jiného než první místo s příjemným 15vteřinovým náskokem. Německý  závodník se tak propracoval již na třetí pozici celkového pořadí SP.

Záplava ruských vlajek

Pět ruských závodníků dnes skončilo do 12. místa. Tím vůbec nejspokojenějším mohl být třetí Jevgenij Garaničev. O svou pozici se musel bát až do samotného konce. Soupeřem mu byl krajan Alexej Slepov, jenž odstartoval až s číslem 96. Tradičně rychlý běžec tentokrát i čistě zastřílel a po druhé střelbě dokonce držel třetí příčku. Na Garaničeva však v cíli zaostal o dvě desetiny. Čtvrté místo je pro něj i tak životním počinem. Jedna minela sebrala šanci na stupně vítězů 6. Antonu Šipulinovi. Naopak bezchybně si vedli 10. Alexej Volkov a 12. Maxim Cvetkov.

Na domácí půdě se vůbec nevedlo 36. Jakovu Fakovi. To 18. Klemen Bauer slovinské fanoušky celkem potěšil. Do závodu vůbec neodstartovali tři poměrně favorizovaní biatlonisté – Rakušani Landertinger s Ederem a Nor Os.

České naděje utnula stojka

Po první střelbě se zdálo, že by to mohl být právě dnešní sprint, který zlomí neúspěšné tažení českých reprezentantů. Ondřej Moravec, Michal Šlesingr a Jaroslav Soukup zastříleli čistě a drželi kontakt s nejlepšími. Stojka však vše otočila. Moravec se Soukupem udělali po jedné chybě, což jim zaručilo alespoň solidní body. U prvního to bylo 19. místo, u druhého 25. U Michala Šlesingr byla situace horší. Z dlouhé a nerytmické střelby vzešly hned čtyři nepřesnosti a s nimi spojené 50. místo. Škoda o to větší, že se Bouškovi vedlo velmi dobře na trati. Dva body vybojoval 39. Michal Krčmář, 76. Tomáše Krupčíka naopak jako jediného z našich neuvidíme v sobotní stíhačce.

Statistiky závodu

Běžecké časy: 1. J. Eberhard (21:23,6), 2. Schempp (+2,0), 3. M. Fourcade (+4,5) – 9. Šlesingr (+21,3), 17. Moravec (+39,4), 18. Krčmář (+39,7), 33. Soukup (+52,3), 61. T. Krupčík (+1:31,0)

Střelecké časy: 1. Volkov (46,0), 2. Smith a Darožka (+2,0) – 5. Soukup (+4,0), 51. Moravec (+13,0), 54. T. Krupčík (+14,0), 82. Krčmář (+19,0), 88. Šlesingr (+22,0)

Výsledkový servis

Výsledky sprintu mužů

Analýza závodu

Pořadí Světového poháru

Pořadí disciplíny

Pořadí Poháru národů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *