Home > Závody > SP Pokljuka: Štafetu mužů ovládla Francie, Češi na výborném 5. místě

SP Pokljuka: Štafetu mužů ovládla Francie, Češi na výborném 5. místě

Simon Desthieux

Martin Fourcade se v Pokljuce dočkal triumfu i ve třetím závodě. Tentokrát mu k tomu ve štafetě pomohla i skvělá práce jeho parťáků. Velmi dobře zajela také česká čtveřice, za kterou finišoval na páté příčce Michal Krčmář.

Fillon Maillet ve formě

Francie se pohybovala v čelní skupince už od prvního úseku. Byl to Jean-Guillaume Béatrix, kdo držel kontakt s Rusem Cvetkovem, Italem Hofrem a Ukrajincem Prymou. Michal Šlesingr ztrácel na předávce kvůli třem dobíjením 23 vteřin a byl 8. Až o 10 vteřin zpět byl Erik Lesser za Německo.

Na druhém úseku už Francie převzala vedení. Quentin Fillon Maillet znovu ukázal, že do Slovinska dorazil ve výborné formě a vytvořil pro své krajany 10vteřinový náskok na Rusko. Anton Babikov však odvedl rovněž dobrou práci a měl mírný náskok na skupinku, která čítala Itálii, Norsko, Kanadu a Ukrajinu. Jedničky provázely českou štafetu. Tomáš Krupčík na obou položkách jednou dobíjel a předával na 11. příčce se ztrátou 1:11,1. Papírově nejslabší úsek tak Češi přečkali poměrně dobře.

Desthieux zvyšuje náskok

Simonu Desthieuxovi se na třetím úseku podařilo ještě zdvojnásobit náskok Francie, i když vestoje dvakrát dobíjel. Vynikající výkon předvedl Giuseppe Montello, který se pohyboval na druhé pozici a až v závěru ho předstihl Benedikt Doll.

V boji o medaile figurovaly nadále týmy Ruska a Ukrajiny. A blížil se mu také ten český. Svižná stojka bez dobíjení v podání Ondřeje Moravce znamenala posun na 6. příčku a ztrátu 46 vteřin. Moravec byl na svém úseku třetím nejlepším.

Fourcade dokonal dílo

Vzhledem k obsazení posledního úseku francouzské štafety se mohl řešit jen náskok, s jakým Martin Fourcade dorazí do cíle. Nakonec to bylo „jen“ necelých 16 vteřin, protože vítěz předešlých dvou závodů v Pokljuce dojížděl na méně než půl plynu.

Perfektní střelbou vleže si vybudoval Anton Šipulin skoro 10vteřinový náskok na Simona Schemppa a ten už si uhlídal až do konce. Rovněž Němec kontroloval třetí pozici před Dmytrem Pidručnyj. Svěřenci slovenského kouče Juraje Sanitry zajely opravdu dobrý závod.

A povedené představení měli za sebou také čeští reprezentanti. Korunoval ho Michal Krčmář, který díky čisté střelbě dorazil do cíle na pátém místě. Za Krčmářem dovezl do cíle rakouskou štafetu Simon Eder. Češi tak získali cenné body navíc do Poháru národů, kde by mohli právě s Rakušany bojovat o pátou příčku.

První úsek
1. Maxim Cvetkov 0+0 17:47,4
2. Lukas Hofer 0+2 +2,2
3. Artěm Pryma 0+1 +3,9
8. Michal Šlesingr 0+3 +23,4
Druhý úsek
1. Quentin Fillon Maillet 0+1 17:42,8
2. Klemen Bauer 0+1 +7,5
3. Ole Einar Bjørndalen 0+3 +10,1
12. Tomáš Krupčík 0+2 +52,0
Třetí úsek
1. Felix Leitner 0+1 17:55,3
2. Benedikt Doll 0+5 +3,1
3. Ondřej Moravec 0+1 +11,6
Čtvrtý úsek
1. Anton Šipulin 0+1 17:39,5
2. Martin Fourcade 0+1 +10,9
3. Simon Schempp 0+1 +11,9
4. Michal Krčmář 0+0 +13,4

Foto: Simon Desthieux (Autor: Guillaume Baviere pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *