Home > Závody > IBU Cup Ridnaun: Soukup s Davidovou se ve stíhacích závodech vešli do TOP20

IBU Cup Ridnaun: Soukup s Davidovou se ve stíhacích závodech vešli do TOP20

Jaroslav Soukup

Druhý díl IBU Cupu v italském Ridnaun uzavřely stíhací závody. Vyhráli je Francouz Aristide Bègue a Ruska Uljana Kajševovová. Z českých barev se opět nejlépe vedlo Jaroslavu Soukupovi a Markétě Davidové.

Stíhací závod žen

Do stíhacího závodu žen neodstartovala vítězka sprintu Anastasija Merkušynová, která byla nominována pro štafetu v Pokljuce. Nejlepší výchozí pozici tak měla Ruska Uljana Kajšeovová. A využila ji naprosto skvostně, když ani jednou nechybovala a přijela do cíle s náskokem minuty a 25 sekund na Karolin Horchlerovou. Německé sesterské duo zažilo výborný den, Karolin na pódiu doprovodila Nadine.

Markéta Davidová předvedla znovu skvělý běh, třetí nejrychlejší. Se čtyřmi chybami na střelnici nakonec skončila 18. a podržela si v celkovém hodnocení třetí příčku. Na body dosáhly ještě 35. Veronika Zvařičová, 36. Kristýna Černá a 40. Lea Johanidesová. Ludmila Horká byla předjeta o kolo.

Výsledky závodu
Analýza závodu
Pořadí IBU Cupu

Stíhací závod mužů

Včera slavil premiérový triumf Nor Fredrik Gjesbakk, dnes zase Francouz Aristide Bègue. Teprve 22letý talent minul jediný terč a porazil znovu druhého Alexeje Volkova o 17,5 sekundy. Rus chyboval dvakrát. Na tři trestná kola musel vítěz sprintu Gjesbakk, ale i tak mu to stačilo na třetí příčku.

Jaroslava Soukupa mohly hodně mrzet tři chyby na závěrečné položce. Místo boje o medaile se tak musel spokojit s 16. příčkou. Alespoň pár bodů získali 34. Tomáš Vojík, 35. Lukáš Kristejn a 37. Matěj Krupčík. Jan Burian dojel 42.

Výsledky závodu
Analýza závodu
Pořadí IBU Cupu

Foto: Jaroslav Soukup (© Georges Ménager, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *