Home > Závody > SP Pokljuka: Vytrvalostní závod ovládla Herrmannová, Češkám se nevedlo

SP Pokljuka: Vytrvalostní závod ovládla Herrmannová, Češkám se nevedlo

Ani Tiril Eckhoffová, ani Dorothea Wiererová. Vítězkou vytrvalostního závodu žen na 15 kilometrů v Pokljuce se stala Denise Herrmannová. Eva Kristejn Puskarčíková dojela 38., Markéta Davidová 39. Lucie Charvátová nebodovala.

Střelecká premiéra Herrmannové

Denise Herrmannová dosud ve Světovém poháru triumfovala čtyřikrát. Ještě nikdy ale v žádném závodě nesestřelila všechny terče. Povedlo se jí to dnes, navíc ve čtyřpoložkovém závodě. Čistou střelbu podpořila druhým nejrychlejším běžeckým časem, v cíli tak byla o téměř minutu lepší než druhá Hanna Öbergová.

Foto: Denise Herrmannová (Autor: Petr Slavík)

Švédku o první vítězství v sezoně připravila chyba na střelnici. Pódiové umístění letos poprvé vybojovala Anaïs Bescondová. Dosud nejlépe šestá Francouzka byla bezchybná na střelnici, na trati ale Herrmannové ani Öbergové nestačila.

Foto: Hanna Öbergová (Autor: Petr Slavík)

Zaváhání favoritek, návrat Vittozziové

Vedoucí žena celkového hodnocení Tiril Eckhoffová sedmou výhru nepřidala. Vinou tří trestných minut dojela osmnáctá. Její náskok v čele se ale znovu zvýšil. Dorothea Wiererová totiž chybovala čtyřikrát a skončila třiadvacátá. Nevedlo se ani medailistkám z prvního vytrvalostního závodu. Justine Braisazová dojela 12., , Julija Džimová 14. a Julia Simonová 25.

Braisazová sice udržela červený trikot, boj o malý křišťálový globus ale nebude mít jednoduchý. Öbergová ztrácí jen pět bodů, Herrmannová sedm.

Z elitní desítky poprvé v sezoně vypadla dnes dvanáctá Marte Olsbuová Røiselandová. Až dvaatřicátá byla další z Norek, Ingrid Tandrevoldová. Na nebodovaných pozicích pak dojely například Paulína Fialková (47.) nebo Kaisa Mäkäräinenová (65.).

K výsledkům z loňské sezony se dnes vrátila Lisa Vittozziová. Italka sestřelila všech dvacet terčů, k bronzové medaili jí chybělo šest vteřin. Střelecky bezchybný byl rovněž zbytek malého pódia – pátá Franziska Preußová a šestá Clare Eganová.

Dvě Češky jen těsně na bodech

Markéta Davidová bronz z loňské sezony neobhájila. Nedařilo se jí na položkách vestoje, kde zaznamenala celkem čtyři chyby. Ani na trati dnes nepatřila k absolutně nejrychlejším. Třináctý běžecký čas stačil na 39. místo. Jen o jednu příčku lépe skončila Eva Kristejn Puskarčíková. Chybovala sice jen dvakrát, na trati byla ale až 57. Poslední z Češek, Lucie Charvátová, dnes zajela nejhorší závod sezony. Osm trestných kol a až 56. běžecký čas znamenaly 89. příčku.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Medailistky vytrvalostního závodu žen v Pokljuce (Autor: Petr Slavík)

6 thoughts on “SP Pokljuka: Vytrvalostní závod ovládla Herrmannová, Češkám se nevedlo

 1. Jak už jsem psal předevčírem :
  Marodka se děvčatům rozrůstá!!
  Proč trenéři nepozvou Jurčovou nebo Tkadlecovou? IBU Cup má teď volno…
  Dodám: horší výsledek pro Nation Cup by nebyl.
  A zeptám se: kdy se už projeví slibované výborné výsledky přeplaceného Gjellanda? Projeví se vůbec někdy?? Slyšel jsem mezi známými (rovněž bývalými sportovci) úvahy, jestli nemá zabránit tomu, aby Češky byly zase lepší než Norky – jako tomu bylo v sezonách 2014 – 2017.
  Tehdy neumělo vedení českého biatlonu využít výhodu 6 závodnic – stejně jako teď kvotu 5 – a velký vzestup žen “prošustrovalo”. Teď ještě “odstřelit” Charvátovou a bude – po předčasných odchodech Landové, Tomešové, Černé, Maříkové, Koukalové a dalších – dílo konečně dokonáno. A pokud se nevrátí Vítková – což je pravděpodobné – bude se muset čekat zdali se někdy objeví někdo, kdo na úspěchy zim 2014 – 2017 aspoň trochu naváže a jestli vůbec, pak u toho Gjelland nebude (ani místní trenérská “squadra”) – o to se vsadím. Vypadá to, že s ním to Hamza “pohnojil”.

  1. Další věc: nemoci. Lékařem českých biatlonistu je MUDr Vladimír Dobeš – “Laser Jablonec – Esteticka chirurgie” – To jako doktor na bradavice a na zvětšení poprsí etc. je zodpovědný za zdraví biatlonistů?? Čekal bych nějakého 1A praktika se slušnou praxi… a když už specialistu, tak ORL (ušní-nosní-krční). – Pak se nelze divit neustálým marodkám v týmu.

 2. Gjelland veřejně prohlásil, že Charvátová prostě štafety jezdit MUSÍ. (Za plné podpory Rybáře.)
  Takhle “seřvat” někoho před veřejností… ten je přístup tragedie. – V Norsku to možná funguje – když se na její místo tlačí 10 mladších, ale tady nejsou. A ona je mistr světa (byť na kolečkových lyžích). Co jiného by měl byt trenér, když ne psycholog?? Ta závodnice se nemá bát, ale má být uklidněná. Jedna nevhodně zvolená věta dokáže změnit život, natož sportovní kariéru… přesně to způsobilo, že si chudák holka ještě víc přestala věřit a teď už se klepe před střelnicí už i na individuálních závodech, které do té doby v sezóně zvládala dobře.

  1. Netuším, kdy nastala povinnost našich biatlonistů okamžitě po dojezdu podávat rozhovory do ČT?? Od začátku sezóny Charvátová říká, že ji ty štafety stresují, ale redaktoři ji nedají pokoj. Ruku na srdce, podělat štafetu a opakovaně vysvětlovat proč zase ne, to by rozložilo kde koho.

  2. Pokud to Gjelland řekl, tak je to hrozné, Joe! Charvátová potřebuje empatii a od trenérů především! 🙄

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *