Home > Závody > SP Presque Isle: Rychlé Češky vybojovaly na závěr zámořské tour zlato!

SP Presque Isle: Rychlé Češky vybojovaly na závěr zámořské tour zlato!

Gabriela Soukalová

Gabriela Soukalová

Foto: Gabriela Soukalová (Autor: Martin Kaděrka)

České biatlonistky se rozloučily se Světovým pohárem v Presque Isle tím nejlepším způsobem. Především díky výbornému běhu jasně ovládly štafetu.

Jedno české trestné kolo

Velmi mrazivou štafetu za Českou republiky tradičně rozběhla Eva Puskarčíková. Její výkon byl až na dvě dobíjení vleže velmi dobrý a výsledkem byla průběžná pátá příčka s minimální ztrátou 11,6 sekundy na první Švýcarsko. Selina Gasparinová tak ovládla první úsek stejně jako v Antholzi.

Na druhém úseku jsme se mohli obávat střelby Lucie Charvátové. Vleže to bylo dobré, k sestřelení terčů stačily dva náhradní náboje. Po stojce už mladá Češka musela na trestné kolo. Své střelecké trápení však kompenzovala výborným během, který zastavil ztrátu na hodnotě 47,7 vteřin.

České Pendolino

Rychlík expres z Jablonce stavil na první koleji. Gabriela Soukalová prolétla třetím úsekem neuvěřitelnou rychlostí a ani nevadilo, že musela vestoje dvakrát dobíjet. Česká štafeta se dostala do pohodlného vedení o 16 vteřin před Francii a o 19,3 před Rusko.

Veronika Vítková tak měla přichystanou velmi výhodnou pozici, kterou naprosto jednoznačně udržela. Trochu nervů přišlo na závěrečné střelbě, kde poslední ranou odvracela trestný okruh. Zachovala však chladnou hlavu, trefila a mohla si užít poslední okruh s jistotou zlata. V cílové rovince ještě proběhlo plácnutí si se Zdeňkem Vítkem a pak už mohly Češky slavit. Štafetu vyhrály poprvé v sezóně.

Soupaž

O druhé místo ještě proběhl zajímavý a trochu kuriózní boj. Němka Karolin Horchlerová přešla ve finiši nepochopitelně do soupaže a těsně podlehla zkušené Ukrajince Oleně Pidhrušné. S miniaturním odstupem patřila čtvrtá příčka Polsku. Až od pátého do sedmého místa se seřadily silné týmy Itálie, Francie a Ruska. Na 8. pozici zas a znova překvapovaly Švédky.

Závod se dojížděl za velmi nezvyklých podmínek. Přicházela tma a osvětlení kolem trati nebylo dost kvalitní na to, aby zaručilo komfortní dojezd. Po různých stížnostech závodníků je to tak trochu symbolická tečka za Světovým pohárem v Presque Isle.

Pořadí na jednotlivých úsecích

První úsek: 1. S: Gasparinová (16:15,5), 2. Varvynecová (+4,0), 3. Preußová (+5,1) – 5. Puskarčíková (+11,6)

Druhý úsek: 1. Jurlovová (16:19,4), 2. Bescondová (+0,3), 3. Oberhoferová (+14,8) – 12. Charvátová (+1:04,9)

Třetí úsek: 1. Soukalová (16:11,2), 2. Chevalierová (+23,9), 3. Anderssonová (+48,0)

Čtvrtý úsek: 1. Guziková a Wiererová (16:28,7), 3. K. Horchlerová (+23,4) – 6. Vítková (+39,7)

Výsledkový servis

Výsledky štafety žen

Analýza závodu

Pořadí disciplíny

Pořadí Poháru národů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *