Home > Preview > SP Ruhpolding 2017: Startovní listina sprintu mužů

SP Ruhpolding 2017: Startovní listina sprintu mužů

Johannes Thingnes Bø

Favorité až ve druhé polovině startovní listiny, zrádná předpověď počasí či několik návratů. Sprint mužů v Ruhpoldingu rozhodně nebude nudný.

Sprint mužů
13. 1. | 14:45
cze 18. Soukup, 56. Moravec, 71. Krčmář, 77. Šlesingr, 88. Václavík
Startovní listina

Vůbec první závod v roce 2017 absolvuje Johannes Thinges Bø. Vrací se ale v pravý čas, protože může zaútočit na hattrick. Vyhrál totiž dva předcházející sprinty v Ruhpoldingu. Předtím se zase dvakrát radoval Martin Fourcade, který vyhlíží 9. vítězství v sezóně.

Loňský sprint v Ruhpoldingu vyšel naprosto skvěle Norům. Vedle Johannese Bøho se totiž na stupně vítězů postavili i jeho bratr Tarjei a Emil Hegle Svendsen. Ten už letos v Ruhpoldingu zazářil, když dovezl norskou štafetu za vítězstvím.

Je zajímavé, že Norové zvolili čísla na začátku startovní listiny, kdežto většina favoritů bude startovat až ve druhé polovině. Na vině jsou rozmary počasí. Noční oteplení, déšť a během závodu už zase teplota pod nulou a sníh. Z výběru startovních pozic se tak stala alchymie.

Vedle Francouze a dua Norů se budou chtít ukázat domácí Němci. Erik Lesser už byl třikrát v řadě do pátého místa a Simon Schempp zase vyhrál závěrečný hromadný start v Oberhofu. Během středeční štafety se zase skvěle ukázal Rus Anton Šipulin.

Vyjma Jaroslava Soukupa se všem českým reprezentantům povedla štafeta, což dovoluje optimistické vyhlídky i před sprintem. Zvlášť se těšme na Michala Šlesingra, který byl v posledním sprintu v Oberhofu druhý. Jeho nynější běžecká forma zřejmě nemá daleko k označení životní.

Foto: Johannes Thingnes Bø (© Tor Atle Kleven, pod licencní BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *