Home > Rozhovory > Ohlasy: Vítězné Němky závod hodně bolel, Davidová se kála

Ohlasy: Vítězné Němky závod hodně bolel, Davidová se kála

Laura Dahlmeierová

Těžké nohy měly po štafetě v Ruhpoldingu její vítězky Laura Dahlmeierové a Franziska Preußová. Naplno se vydala také Gabriela Koukalová, která se cítila jako po pěti pivech. Její krajanka Markéta Davidová zase litovala, že to dnes pokazila celé štafetě.

„Nohy bolely“

Laura Dahlmeierová: „Těší mě, že šlo všechno podle plánu. Nohy bolely. Ale když diváci tak křičí, tak vás to žene.“ (ARD)

Franziska Preußová: „Byl to náročný závod. Měla jsem těžké nohy a taky jsem byla před startem dost nervózní.“ (ARD)

Célia Aymonier: „Náš tým má velký potenciál. Marie nám pomáhá vyždímat ze sebe to nejlepší. Byla za námi i včera na meetingu, aby nás podpořila a dala nám nějaké rady.“ (ledauphine.com)

Marte Olsbuová: „Bylo trochu hloupé, že jsem to na konci takhle ztratila. Dělala jsem, co jsem mohla. Cítím se provinile. Vždycky chcete dát týmu to nejlepší, ale dnes jsem nebyla dost silná.“ (NRK)

Tiril Eckhoffová: „Marte si vedla výborně. Myslím, že až se podívá na svůj běžecký čas, tak bude spokojená. Je z nás na posledním úseku nejsilnější.“ (NRK)

„Jak po pěti pivech“

Markéta Davidová: „Nemyslím si, že to bylo tlakem, protože žádný nebyl. Prostě to byly moje chyby, moje blbost. Zkazila jsem to celé štafetě, proto jsem si to neužila.“ (Český rozhlas)

Gabriela Koukalová: „Připadám si jak po pěti pivech. Vzhledem k tomu náskoku, který si Němky a Norky odvezly, tak jsem se snažila tak dotahovat, že došlo ke kyslíkovému deficitu. Za cílem jsem nevěděla, čí jsem.“ (Český rozhlas)

Foto: Laura Dahlmeierová (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *