Home > Závody > SP Ruhpolding: Češi zazářili na 20 km. Moravec prohrál jen s Fourcadem

SP Ruhpolding: Češi zazářili na 20 km. Moravec prohrál jen s Fourcadem

Ondřej Moravec

Český biatlon zažil jeden z nejlepších závodů v historii. Ondřej Moravec skončil ve vytrvalostním závodě v Ruhpoldingu na druhé příčce, když nestačil pouze na suverénního Martina Fourcada. Michal Krčmář skončil pátý a Michal Šlesingr osmý.

Bezkonkurenční Fourcade a druhý Moravec

Vytrvalostní závod mužů v Ruhpoldingu byl soubojem především tří mužů. Ondřej Moravec byl s číslem 18 prvním mužem, který dokázal odstřílet čtyřikrát za nula. Navíc se na střeleckém stavu moc nezdržoval, v průměru 24 sekund.

Moravec se samozřejmě ujal vedení, které zase tak dlouho nevydrželo. Martin Fourcade sice netrefil poslední terč, ale v kombinaci se suverénně nejlepším během počtvrté v řadě a podesáté v Ruhpoldingu zvítězil. Celkově je to jeho 66. výhra ve Světovém poháru.

Na Moravce posléze zaútočil ještě Johannes Thingnes Bø. Nor potřeboval na poslední střelbě zastřílet rychle za nula, ale to se nepovedlo. Jedna chyba nakonec znamenala třetí místo a ztrátu minuty a šesti sekund na Fourcade. V celkovém pořadí už Bø zaostává o 50 bodů. Oba muži pak získali za vytrvalostní závod malý křišťálový glóbus.

Zaváhání Nora potvrdilo druhou příčku Ondřeje Moravce. Český reprezentant vystoupal na stupně vítězů v závodě Světového poháru podvanácté ve své kariéře, pooosmé skončil druhý.

Tři Češi do osmého místa

Ondřej Moravec nebyl jediným Čechem, který dnes střílel čistě. Povedlo se to i Michalu Krčmářovi. Běžecky na tom byl podobně dobře jako Moravec, ale prostál víc času na střelnici.

Dlouho to vypadalo, že to bude stačit na čtvrté místo, ale v závěru Krčmáře překonal Roman Rees. Německý biatlonista se před domácími fanoušky vybičoval k životnímu výsledku. To Michal Krčmář vyrovnal ten svůj druhý nejlepší a potřetí v řadě našel místo v elitní desítce.

Michal KrčmářFoto: Michal Krčmář (Autor: Petr Zbranek)

Do třetice budou dnes čeští trenéři chválit Michala Šlesingra. Po zdravotní pauze dokázal běžecky držet krok s Moravcem a Krčmářem a zároveň udělal jen jednu chybu při druhé střelecké zastávce. Díky tomu se zařadil na osmé místo, těsně za rakouské duo Dominik Landertinger a Simon Eder.

Domácí favorit Simon Schempp skončil 13., hůř na tom byli 30. Emil Hegle Svendsen, 42. Ole Einar Bjørndalen či 54. Anton Šipulin. Bjørndalen si tímto výsledkem zkomplikoval nominaci do Pchjongčchangu. Výrazně si naopak vylepšil maximum 17. Slovinec Miha Dovžan.

Ondřej Hošek dojel při svém debutu v individuálním závodě 67. Škoda dvou chyb v první polovině závodu, s jednou by mu to stačilo na body. Na 71. příčce se nacházel čtyřikrát nepřesný Adam Václavík.

V pátek na muže čeká štafeta a v neděli hromadný start, do kterého se kvalifikovalo i trio Moravec, Krčmář a Šlesingr.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
2. Ondřej Moravec 0+0+0+0 1:45,0 15. +2:04,5 15.
5. Michal Krčmář 0+0+0+0 2:18,0 101. +2:07,7 19.
8. Michal Šlesingr 0+2+0+0 2:01,0 70. +2:13,8 21.
67. Ondřej Hošek 1+1+0+0 1:52,0 42. +4:29,1 83.
71. Adam Václavík 1+1+0+2 1:56,0 55. +2:50,8 35.

Výsledkový servis


Hlavní foto: Ondřej Moravec (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *