Home > Rozhovory > Marie Dorinová Habertová definitivně potvrdila, že po sezóně končí

Marie Dorinová Habertová definitivně potvrdila, že po sezóně končí

Marie Dorinová Habertová

Už před začátkem sezóny Marie Dorinová Habertová naznačovala, že to bude tečka za její kariérou. Nyní je to definitivní. A bohužel ani není jasné, že si Francouzka užije loučení pod pěti kruhy.

„Už dlouho jsem neměla tak špatné výsledky. Nevěřím si a nevím, co mám dělat, aby se to spravilo. Necítím se tak dobře jako loni. Od roku 2010 jsem se vyjma mého těhotenství držela vždy v elitní desítce. Teď jsem svou pozici ztratila,“ řekla Marie Dorinová Habertová v rozhovoru s francouzským listem L’Equipe.

Její momentální výsledky jsou opravdu špatné. V této sezóně byla nejlíp 14., ale dvakrát se ocitla i v šesté desítce. Přitom nestřílí hůř než v minulých letech, přišel spíš běžecký propad.

„Nejsem si jistá, že budu nominovaná pro Pchjongčchang. To jsem si ani nedokázala představit. Ztratila jsem formu a podepsalo se to na psychice. Nevidím všechno černě, ale je to těžké období. Po Antholzi budou ještě tři týdny, takže naději neztrácím,“ líčí momentálně čtvrtá nejlepší Francouzka podle pořadí Světového poháru.

Pozici jedničky od Dorinové Habertové převzala momentálně třetí Justine Braisazová. Svůj standard si zajede 11. Anaïs Bescondová a 24. Célia Aymonierová zase ukázala, že už se na ni francouzští trenéři můžou spoléhat i ve štafetě. A to se ještě postupně vrací do formy Anaïs Chevalierová, kterou během přípravy srazilo auto.

Dorinová Habertová už konec kariéry dříve nastínila, ale nechtěla se unáhlit s definitivním rozhodnutím. „Teď si sport neužívám. Před sezónou jsem se rozhodla, že po olympiádě ukončím kariéru, ale nechtěla jsem o tom moc mluvit. Nechávala jsem si otevřená vrátka, kdyby se mi hodně dařilo.“

V rozhodnutí 31leté biatlonistky hraje roli i fakt, že spolu s bývalým biatlonistou Loïsem Habertem vychovává tříletou dceru Adèle. „To, jak se teď život vyvíjí, mi myšlenky na pokračování nedovolí. Doma mě čekají jiné věci. Chtěla bych ukončit kariéru v březnu. Pokud skončím už v lednu, tak mě to bude mrzet. Ale za pár let to bude zapomenuto.“

To jistě bude. V paměti fanoušků zůstanou spíš čtyři zlaté medaile z mistrovství světa a olympijský bronz z Vancouveru.

Zdroj: L’Equipe
Foto: Marie Dorinová Habertová (Autor: Guillaume Baviere pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *