Home > Závody > SP Ruhpolding: Čeští muži válí. Moravec bere stříbro z hromadného startu

SP Ruhpolding: Čeští muži válí. Moravec bere stříbro z hromadného startu

Ondřej Moravec

Ondřej Moravec

Foto: Ondřej Moravec (Autor: Martin Kaděrka)

To je nástup do roku 2016! Včera skončil třetí Michal Šlesingr, dnes figuruje ještě o příčku výše Ondřej Moravec. V hromadném startu v Ruhpoldingu nestačil pouze na suverénního Martina Fourcada.

Moravec ve francouzském obležení

Celkem 14 závodníků zvládlo bezchybně první položku, mezi nimi i Ondřej Moravec a Michal Krčmář.  Na čele se držely hlavně francouzké vlajky, bratři Fourcadové či Quentin Fillon Maillet. Michal Šlesingr střílel velmi pomalu, navíc udělal jednu chybu a nacházel se až na 26. místě.

Druhá střelbě už čelo více rozdrobila. Jako první z ní odjížděl Moravec, jenž ukázal další časově úspornou palbu. Vedoucí trio s ním utvořili Francouzi Fillon Maillet a S. Fourcade, daleko však nebyli ani Béatrix, jednou chybující M. Fourcade či Američan Bailey. Třikrát mířil nepřesně Krčmář, zato Šlesingr se nyní blýskl nulou.

Moudrý Moravec

I třetí střelecká položka přinesla Moravcovi nulu. Stejně si však vedli i Svendsen a M. Fourcade, jež se z našim reprezentantem postarali o novou skupinku na čele. Moravec věděl, že tempo francouzského rychlíka je vražedné, a tak se raději mírně odpoutal. To Svendsen vysoké nasazení akceptoval, na závěrečnou položku ale díky tomu přijížděl viditelně unaven.

Nor byl potrestán třemi chybami. Pět z pěti naopak trefil jak M. Fourcade, tak i Moravec. Český závodník byl jediný ze všech, co trefil všech 20 terčů! Navíc zaznamenal pátý střelecký čas.

Martin, Ondřej a ti další

Martin Fourcade v závěrečném okruhu kontroloval vedení a načal pátou desítku výher ve Světovém poháru. Zároveň zvýšil vedení ve SP už na 119 bodů před dnes 13. Svendsenem. Stejně tak jistě dojel na druhé příčce Ondřej Moravec. Čerstvý otec si v cílové rovince viditelně velmi vychutnával své 9. umístění na stupních vítězů ve SP. Parádní finiš vynesl k bronzu Tarjeiho Bøa.

Na životní čtvrté pozici skončil Ukrajinec Dmytro Pidručnyj. Domácí fanoušky alespoň trochu potěšil pátý Arnd Peiffer, který zdá se po nemoci konečně nachází svou optimální formu.

S dvěma chybami a nejpomalejší střelbou ze všech patřilo 17. místo Michalu Šlesingrovi. Jeho jmenovec Krčmář obsadil při svém debutu v hromadném startu 27. příčku, čímž ostudu neudělal.

Statistiky závodu

Běžecké časy: 1. T. Bø, 2. M. Forcade, 3. Rastorgujevs – 22. Šlesingr (+51,4), 23. Moravec (+51,9), 29. Krčmář (+1:39,9)

Střelecké časy: 1. Smith (1:38,0), 2. Fillon Maillet a Eder (+2,0) – 5. Moravec (+4,0), 27. Krčmář (+26,0), 30. Šlesingr (+30,0)

Výsledkový servis

Výsledky závodu s hromadným startem mužů

Analýza závodu

Pořadí Světového poháru

Pořadí disciplíny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *