Home > Závody > IBU Cup Nové Město: Jislová skončila opět 11. Vítězí Paščenko a Chevalierová

IBU Cup Nové Město: Jislová skončila opět 11. Vítězí Paščenko a Chevalierová

Petr Paščenko

Petr Paščenko

Foto: Petr Paščenko (© biathlonrus.com)

Ani neděle nepřinesla domácím reprezentantům v Novém Městě na Moravě úplně zářné výsledky. Nejlépe si opět vedla Jessica Jislová, jež zopakovala sobotní 11. příčku. Vyhráli Petr Paščenko a Anaïs Chevalierovová.

Mladou Francouzku k výhře dovedla čistá střelba v kombinaci s velmi dobrým během. Bechybně se prezentovaly i druhá Ukrajinka Jana Bondarová a třetí olympijská vítězka Ruska Světlana Slepcovová. Jislová předvedla další nadstandardní výkon. Tentokrát nechybovala celkem slušně běžela a od kýžené elitní desítky jí dělily pouhé dvě desetiny vteřiny. Na body se propracovaly i další tři Češky, 25. Barbora Tomešová, 32. Kristýna Černá a 33. Lea Johanidesová. Méně se dařilo 52. Ludmile Horké a 66. Veronice Zvařičové.

Výsledky sprintu žen

Mezi muži už letos tradičně excelovali Rusové. Jednou nepřesný Petr Paščenko zdolal o čtyři vteřiny zkušenějšího kolegu Timofeje Lapšina. Ten chyboval dvakrát, stejně jako třetí Němec Johannes Kühn. Dvě nuly vykouzlil na střelnici Matěj Krupčík, za což byl odměněn celkem pěknou 16. pozicí. Dále z našich bodoval jen 39. Vít Jánov. Na Tomáše Vojíka zbylo 45. místo a zdravotně limitovaného Lukáše Kristejna jsme našli ještě o 30 příček níže.

Výsledky sprintu mužů

V čele IBU Cupu jsou po 8 závodech Rusové Galina Nečkasovová a Matvej Jelisejev. Z našich figurují nejvýše 13. Jessica Jislová a 18. Matěj Krupčík.

Pořadí Světového poháru žen

Pořadí Světového poháru mužů

Pořadí Poháru národů žen

Pořadí Poháru národů mužů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *