Home > Závody > SP Ruhpolding: Čistá střelba vynesla Moravce na čtvrté místo. V TOP10 i Krčmář

SP Ruhpolding: Čistá střelba vynesla Moravce na čtvrté místo. V TOP10 i Krčmář

Ondřej Moravec

Ondřej Moravec

Foto: Ondřej Moravec (Autor: Martin Kaděrka)

Ondřej Moravec zvládl bezchybně vytrvalostní závod v německém Ruhpoldingu a umístil se na čtvrtém místě. Klání, jemuž vévodil Martin Fourcade, vyšlo parádně i 10. Michalu Krčmářovi.

Zasněžený závod

Do Chiemgau Arenu dnes zavítalo sněžení, což znepříjemňovalo střelbu. Kvůli přívalu sněhu se také jelo na kratším okruhu, než bylo původně v plánu, a tak biatlonisté museli před první položkou absolvovat neobvykle dvě kola. Postupem času se zdálo, že se trať stává rychlejší. I díky tomu nebylo nic jasné až do samotného konce. To potvrzoval Simon Eder, jenž se s číslem 76 dostal po první střelecké do vedení před Johannese Bøa a Dmitrije Malyška. Čistě zahájilo závod české trio Šlesingr, Moravec a Krčmář.

Po polovině v čele Johannes Bø

Eder a J. Bø zvládli čistě i první stojku, jen si prohodili pozice. Rychlý Nor nyní vedl o 8 vteřin. Dopředu se začal propracovávat na své poměry lehce pomalejší Martin Fourcade, nyní o 21 sekund třetí. Další nula znamenala pro Ondřeje Moravce posun na 9. místo. S vysokým startovním číslem se vyhoupl až na 13. pozici Adam Václavík, jenž jel dnes teprve druhý závod SP v kariéře.

Znovu vede Eder

Suverénní náskok si po třetí střelecké zastávce držel Eder. Potřetí nechyboval a J. Bø za ním s jednou nepřesností zaostával o 49 sekund. Boj o medaile se nadále týkal pátého Moravce. Nulu tentokrát bral i Václavík, čímž se katapultoval už na 10. místo!

Naposled se směje Martin Fourcade

Martin Fourcade dnes zajel „až“ čtvrtý běžecký čas, mrzet ho to ale nemuselo. Každým kolem se posunoval vpřed, až se nakonec po závěrečné stojce dostal do vedení. S velmi dobrou střeleckou bilancí 0+0+1+0 nakonec i zvítězil o 17,5 sekundy před Simonem Ederem, jenž se na poslední střelbě přeci jen nevyvaroval jednoho omylu. Bronz získal Anton Šipulin, jehož podpořili na čele další Rusové, pátý Maxim Cvetkov a šestý Jevgenij Garaničev. Životní závod absolvoval 7. Švéd Torstein Stenersen.

Výborné české výkony

Ondřej Moravec zvládl bez zaváhání i čtvrtou střelbu a společně s Cvetkovem byli jedinými bezchybnými borci. Momentální českou jedničku nakonec na čtvrtém místě dělilo od pódia 8 vteřin. Skvěle se prezentoval i Michal Krčmář. S jedinou chybou obsadil 10. místo, čímž si vylepšil své maximum a opět se kvalifikoval do hromadného startu. Tam možná neuvidíme Michala Šlesingra, jenž dnes dojel až 33. a pro masák je v pozici druhého náhradníka. Do poslední střelby útočil na elitní desítku rychlý mladík Adam Václavík. Zatím nejnáročnější okamžik své kariéry ovšem nezvládl a tři chyby ho odsoudily na 41. místo. Na 53. příčce přijel do cíle Tomáš Krupčík. Jaroslav Soukup zcela vyhořel a obsadil až 93. pozici.

Zítra ve 14:15 čeká vytrvalostní závod i ženy.

Statistiky závodu

Běžecké časy: 1. Kühn (38:50,9), 2. J. Bø (+1,3), 3. Claude (+2,1) – 11. Václavík (+56,7), 24. Moravec (+1:31,0), 27. Šlesingr (+1:34,9), 29. Krčmář (+1:40,2), 48. T. Krupčík (+2:04,5), 62. Soukup (+2:40,5)

Střelecké časy: 1. Eder (1:28), 2. Lesser a Dovžan (+12,0) – 33. Moravec (+29,0), 41. T. Krupčík (+32,0), 55. Václavík (+39,0), 69. Šlesingr (+45,0), 89. Soukup (+56,0), 92. Krčmář (+1:00,0)

Výsledkový servis

Výsledky vytrvalostního závodu

Analýza závodu

Pořadí Světového poháru

Pořadí disciplíny

Pořadí Poháru národů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *