Home > Závody > SP Ruhpolding: Doma vítězí Erik Lesser. Michal Krčmář na parádní páté příčce!

SP Ruhpolding: Doma vítězí Erik Lesser. Michal Krčmář na parádní páté příčce!

Erik Lesser

Erik Lesser

Foto: Erik Lesser (Autor: Martin Kaděrka)

Domácí fanoušci dnes v německém Ruhpoldingu oslavují svého vítěze Erika Lessera. Skvělá nálada může panovat i u českého týmu, Michal Krčmář skončil v hromadném startu na životní páté příčce. Podpořil ho i sedmý Ondřej Moravec.

Dobrý český začátek

Už první položka vleže nabídla několik chyb favoritů. Na dvě trestná kola musel třeba Ole Einar Bjørndalen, na jedno Anton Šipulin či Simon Schempp, jenž se po nemoci konečně vrátil na tratě. Mezi čistými závodníky byli oba Češi, Ondřej Moravec figuroval na 9. místě, Michal Krčmář na 10. Jako první odjížděl ze střelnice Rakušan Simon Eder.

Lesser stíhá čelo

Osmičku čistých závodníků na čele vykrystalizovala druhá střelba. Na úplné špici jelo trio Martin Fourcade, Jevgenij Garaničev a Johannes Bø. Ve druhé skupince se stále drželi Moravec i Krčmář, společnost jim dělali Cvetkov, Lesser a Svendsen. Domácí Erik Lesser se v průběhu třetího kola dokonce docvakl na první tři závodníky.

Vedoucí trio

Úvodní střelbu vestoje zvládli znovu čistě M. Fourcade, Garaničev a Lesser. To Svendsen se nevyvaroval jedné chyby. K mání tak bylo neobsazené čtvrté místo. A uzmul ho po třetí nule Moravec. Na prvního už ale ztrácel 14 sekund. I přes jednu chybu se stále v TOP10 držel Krčmář.

Dva se perou a třetí Lesser se smál

Na závěrečnou stojku dojelo spolu už jen duo M. Fourcade a Garaničev. Oba jednou chybovali, což trochu nesportovně oslavilo německé publikum. A radost tribun byla za pár chvil ještě větší, neboť Lesser odstřílel čistě a mohl se těšit z náskoku 12 vteřin.

Erik Lesser se v závěrečném okruhu vyhecoval k heroickému výkonu a s přehledem podruhé v kariéře zvítězil. Martin Fourcade se musel spokojit s druhou pozicí, když udolal třetího Jevgenije Garaničeva. Francouz vede po půli sezóny Světový pohár už o 187 bodů. Dobrý ruský závod podtrhl čtvrtý Anton Šipulin.

Paráda Michala Krčmáře

Ondřej Moravec se na poslední střelecké zastávce dopustil jedné chyby, ale i tak mu patřilo průběžné páté místo. Toto umístění neudržel, českému biatlonu však zůstalo. Čtvrtou střelbu zvlád bezchybně Michal Krčmář a držel se na 9. pozici. V závěrečném okruhu ovšem doslova letěl a právem se velmi radoval z životního výsledku. Po běžecké stránce byl Krčmář 8. nejlepší. Na Moravce zbyla 7. příčka, předjel ho ještě Simon Schempp.

Čeští muži se s Ruhpoldingem rozloučili skvělým způsobem. Ženy čeká loučení zítra, v 11:00 jim začíná štafeta.

Statistiky závodu

Běžecké časy: 1. M. Fourcade (36:45,3), 2. Schempp (+6,3), 3. Garaničev (+6,9) – 8. Krčmář (+27,7), 13. Moravec (+41,8)

Střelecké časy: 1. Eder (1:39,0), 2. Fillon Maillet a Šipulin (+1,0) – 7. Moravec (+7,0), 22. Krčmář (+23,0)

Výsledkový servis

Výsledky závodu s hromadným startem mužů

Analýza závodu

Pořadí Světového poháru

Pořadí disciplíny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *