Home > Závody > SP Ruhpolding: Eckhoffová si další výhrou upevnila žlutý trikot, Charvátová 30.

SP Ruhpolding: Eckhoffová si další výhrou upevnila žlutý trikot, Charvátová 30.

Stíhací závody žen v této sezóně zatím nepoznaly jinou vítězku než Tiril Eckhoffovu. Ta si navíc tímto triumfem vybudovala slušný náskok v celkovém hodnocení Světového poháru. Její největší konkurentce Dorothee Wiererové se totiž dnešní závod příliš nevydařil.

Eckhoffová nepřipustila žádné drama

Tiril Eckhoffová dnes za celý závod nepustila do čela žádnou jinou biatlonistku. Opět potvrdila běžeckou i střeleckou formu, když z 20 ran minula pouze jednu. Suverénně tak po dnešku s třemi triumfy ze stíhaček vede celkové hodnocení disciplíny, její náskok v celkovém pořadí Světového poháru činí více než 40 bodů.

Foto: Tiril Eckhoffová (Autor: Petr Slavík)

Pro první stupně vítězů v sezóně si dojela Paulína Fialková, která předvedla především skvělý běžecký výkon. V souboji o druhé místo nedala Hanně Öbergové šanci a na Švédku tak dnes zbyla bronzová příčka.

Foto: Paulína Fialková (Autor: Petr Slavík)

Velký švédský den, zklamání Italek

Nejspokojenějším národem budou po dnešku rozhodně Švédky. Kromě třetího místa Öbergové se totiž mohou radovat z dalších dvou umístění v elitní šestce. Johanna Skottheimová se blýskla již ve sprintu 13. místem. Dnes se při svém druhém závodě ve Světovém poháru dokonce dokázala posunout na čtvrtou pozici, pátá navíc skončila Linn Perssonová.

Dnes to naopak nebyl italský den. Dorothea Wiererová nedokázala potvrdit své postavení po sprintu a výrazně se propadla. Obhájkyni celkového prvenství zradila především stojka, kde minula hned čtyři terče. V posledním kole navíc nestačila na ostatní soupeřky a dojela 20. Žádná další italská biatlonistka již nebodovala. Lisa Vittozziová si šanci na dobrý výsledek odstřelila již na první položce, kde chybovala čtyřikrát, propadla se o 32 míst na 41. příčku.

Ještě větší výsledkový propad potkal překvapení sprintu Bělorusku Hannu Solovou, která dojela 38. Nejvíce ze všech závodnic si však pohoršila Polka Kamila Żuková, která na startu uzavírala první desítku. Do cíle však dojela až jako 55.

Charvátová se udržela na bodech

Lucie Charvátová jako jediná zástupkyně českých barev dnes neměla dobrý start do závodu. Hned na úvodní položce minula tři terče a propadla se mimo bodované pozice. V následujícím průběhu si však dokázala své umístění vylepšit. Skvělý výkon předvedla Charvátová při závěrečné položce, kde nechybovala, ale hlavně v posledním běžeckém kole. Tam totiž byla Češka druhou nejrychlejší závodnicí a na první Denise Herrmannovou ztratila pouze vteřinu, celkově dnes Charvátová zaznamenala osmý běžecký čas.

Foto: Lucie Charvátová (Autor: Petr Slavík)

Výsledkový servis

Hlavní foto: Medailistky stíhacího závodu žen v Ruhpoldingu (Autor: Petr Slavík)

One thought on “SP Ruhpolding: Eckhoffová si další výhrou upevnila žlutý trikot, Charvátová 30.

  1. Není špatné, když v biatlonu vládne jeden/jedna osoba. Tiril je sice hezká slečna, umí pobavit, ale nemá deprese? A proto se přetvařuje a vypadá tak šťastně?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *