Home > Závody > SP Ruhpolding: Fourcade vítězí potřetí v řadě, nejlepší z Čechů Moravec 30.

SP Ruhpolding: Fourcade vítězí potřetí v řadě, nejlepší z Čechů Moravec 30.

Dnešnímu sprintu v Ruhpoldingu opět dominovali Francouzi. Fourcade tentokrát triumfoval před Fillonem Mailletem a připsal si tak čtvrtou výhru ve Světovém poháru v řadě. Českým reprezentantům dnešní závod příliš nevyšel, Moravec, jako nejlepší z nich, otevíral čtvrtou desítku.

Fourcade zůstává v tomto roce neporažen

Stejně jako včera ženy, ani muži dnes neměli prostor k chybám na střelnici. Mezi prvních 17 závodníků se nevešel nikdo s více než jedním omylem. Ideální podmínky dnes dokázal nejlépe zúročit Martin Fourcade, kterého opět na pódium doprovodil jeho krajan, tentokrát to byl Quentin Fillon Maillet. Maillet s Fourcadem sváděl vyrovnaný běžecký souboj, Fourcade nakonec Mailleta porazil o pouhé tři vteřiny. Pojistil si tím žlutý trikot a zároveň získal do svého držení červený trikot pro vedoucího závodníka sprintů.

Foto: Quentin Fillon Maillet (Autor: Petr Slavík)

Domácí fanoušky svým výkonem potěšil třetí Benedikt Doll, který za francouzskou dvojicí běžecky zaostával, ale zásluhou čisté střelby se mohl radovat ze druhého pódiového umístění v sezóně.

Foto: Benedikt Doll (Autor: Petr Slavík)

Francouzskou dominanci potvrdili i Simon Desthieux a Fabien Claude, kteří se v cíli dělili o páté místo, Claude si tak vylepšil své osobní maximum.

Nepovedený norský závod

Kromě Francouzů mohli být s dnešním závodem spokojeni i Němci, vedle Dolla v elitní desítce figurovali ještě sedmý Philipp Nawrath, který si stejně jako Claude vyjel své maxium, a devátý Johannes Kühn. Sprint nadmíru vyšel i Ukrajincům, do desátého místa se totiž vešli hned dva, osmý Artěm Pryma a desátý Dmytro Pidručnyj.

Jako poražení dnes naopak ze závodu odcházeli Norové. Jejich čest statečně hájil Vetle Christiansen na čtvrté pozici. Druhý nejlepší norský závodník byl ale až 20. Erlend Bjøntegaard. Ze špatného vstupu do nového roku se ani v dnešním závodě nevzpamatoval Tarjei Bø, ten se ukázal v dobré běžecké formě, nevyplatil se mu však risk na střelnici a se třemi omyly skončil 28. O jednu příčku lépe na tom byl Johannes Dale.

Češi si dnes odstřelili dobrou výchozí pozici do stíhačky

Ani z českého pohledu to dnes nebyl zrovna povedený závod. Ondřej Moravec jako nejvýše postavený Čech dnes bral 30. místo. Nebýt poslední nesestřelené rány, mohl být Moravec opět v první dvacítce. Hned za Moravcem skončil Jakub Štvrtecký, který se rovněž jednou mýlil.

Naděje na dobrý výsledek živil po první položce Michal Krčmář, pak ale dvakrát chyboval a musel se tak spokojit s 38. příčkou, o kterou se dělil s Landertingerem a Femlingem.

Nedělní stíhačka se nebude týkat Michala Šlesingra (0+2) na 76. místě a Tomáše Krupčíka (1+1) na 97. místě. Kromě těchto dvou českých biatlonistů se do stíhacího závodu nekvalifikovali ani taková jména jako Lukas Hofer nebo Simon Eder.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

One thought on “SP Ruhpolding: Fourcade vítězí potřetí v řadě, nejlepší z Čechů Moravec 30.

  1. Ještě že se nedařilo ani Švédům, takže naděje na 5. místo v Nation Cupu zůstává.
    Určitě nejen mne mrzí, že jste nám ještě neposkytli žádné informace ze Zimní olympiády mládeže (speciálně ze závodu smíšených štafet dne 15. 1. 2020); z jiných zdrojů je znám pouze výsledek 🙁

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *