Home > Závody > SP Ruhpolding: Johannes Bø ukončil Fourcadovu vítěznou sérii. Šlesingr osmý

SP Ruhpolding: Johannes Bø ukončil Fourcadovu vítěznou sérii. Šlesingr osmý

Johannes Thingnes Bø

Tři výhry a dost. Martin Fourcade byl poprvé v roce 2018 pokořen. V hromadném startu v Ruhpoldingu zvítězil Johannes Thingnes Bø, Francouz se musel spokojit s druhým místem. Výborný závod má za sebou Michal Šlesingr, který skončil podruhé v řadě osmý.

Johannes Bø přestřílel Martina Fourcada

Závod s hromadným startem rozhodla třetí položka. Johannes Thingnes Bø ji bleskurychle vyčistil, stejně jako dvě předešlé, a vytvořil si náskok několika sekund. Z vedoucí skupiny naopak odpadl Martin Fourcade, který možná i pod vlivem fantastické palby Nora znervózněl a udělal dvě chyby.

Bø sice na závěrečné položce mířil jednou mimo, ale zaváhání si neodpustili ani jeho nejbližší pronásledovatelé. Do hry se díky třetí nule vrátil Martin Fourcade, stropem mu však tentokrát bylo druhé místo. Přes veškeré úsilí dojel do cíle o 4,5 sekundy za Norem.

Francouz tak natáhl svou medailovou sérii už na 15 závodů. Johannes Bø stanul na pódiu podeváté za sebou a pošesté v sezóně vyhrál. V tomto ohledu o jeden triumf vede nad Fourcadem, v celkovém pořadí ale zaostává o 44 bodů.

Statečně se Fourcada v závěrečném kole držel Antonin Guigonnat, který byl jedním ze tří čistých závodníků. Nakonec z toho bylo třetí místo, tedy vyrovnání osobního maxima. Skvělé francouzské vystoupení podtrhl čtvrtý Quentin Fillon Maillet.

Šlesingr se dostává do formy

Před Ruhpoldingem Michal Šlesingr říkal, že kvůli tréninkovému výpadku neočekává žádné zázraky. Ty ale přišly. Ve vytrvalostním závodě z toho bylo osmé místo, stejně tak v hromadném startu. Šlesingr si k němu došel skrze čistou střelbu.

Mohlo být ještě lépe. Šlesingr v posledním kole a zároveň v cílové rovince bojoval o páté místo, které nakonec ukořistil Tarjei Bø. Za ním skončili Němci Simon Schempp a Arnd Peiffer, naopak Benedikt Doll po fotofiniši zůstal za zády českého mazáka.

Michal ŠlesingrFoto: Michal Šlesingr (Autor: Petr Zbranek)

Slušný závod má za sebou Michal Krčmář. Se třemi chybami obsadil 16. příčku a celkově se jako nejlepší Čech posunul na 21. pozici.

Třemi chybami na první položce si odpálil závod Ondřej Moravec. Pak už sice nechyboval, ale nestačilo to na lepší než 28. místo.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
8. Michal Šlesingr 0+0+0+0 1:57,0 27. +36,5 11.
16. Michal Krčmář 1+0+1+1 1:53,0 23. +42,6 14.
28. Ondřej Moravec 3+0+0+0 1:46,0 15. +2:08,9 29.

Výsledkový servis


Foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *