Home > Závody > SP Ruhpolding: Krčmář poprvé na stupních vítězů. Ve stíhačce dojel třetí

SP Ruhpolding: Krčmář poprvé na stupních vítězů. Ve stíhačce dojel třetí

Iliev, M. Fourcade, Krčmář

Fantastický posun o 26 míst, drtivý finiš a premiérové pódium. Michal Krčmář dojel v dnešním stíhacím závodě v Ruhpoldingu na třetí příčce za Martinem Fourcadem a Emilem Heglem Svendsenem. Francouz oslavil 10. výhru v sezóně.

Německý „dvojbob“

Ruhpolding si na rozloučenou s biatlonisty připravil husté sněžení. Martin Fourcade tak ze začátku působil trochu jako pluh, ale moc mu to nevadilo. Po nule na úvodní střelbě získal už více třičtvrtěminutový náskok na Emila Hegleho Svendsena.

A kde byl druhý ze sprintu Julian Eberhard? Až na 18. příčce, protože musel na tři testná kola. Předběhl ho i Michal Krčmář, který vystřelil z 29. příčky až na 13.

Ještě před úvodní střelbou došlo ke kuriózní situaci. Němci si zahráli tak trochu na dvojbob, když Arnd Peiffer upadl a nabral i Simona Schemppa. Menší zdržení je ale moc nerozhodilo, do závodu vstoupili s nulou.

Fourcade chybuje

Druhá ležka v podání Fourcada už tak povedená nebyla. Francouzova muška byla značně vychýlená, za dvě chyby mohl být ještě rád.

K jeho smůle stříleli prakticky všichni jeho konkurenti čistě. Svendsen se mu přiblížil na 8,5 sekundy, dalších šest borců jelo v odstupu 25 vteřin. Další nulu zaznamenal i 12. Krčmář.

Na Fourcadovi bylo vidět, že si své rány na první stojce více hlídá. Přesto jednou minul terč. Průběžné vedení tak převzal Svendsen. Na čele se vytvořila skupina 6 lidí, která čítala i Šipulina, Malyška, Peiffera a Schemppa.

Za touto šestkou už byl osamocený Krčmář. Třetí nula v závodě ho přiblížila k čelu na 30 sekund. A dobrý běžecký výkon ve třetím kole zmenšil rozestup ještě o 5 sekund.

Fourcade #10

Před závěrečnou položkou si Martin Fourcade tak trochu tradičně poodjel. A udělal dobře. Sice odkládal poslední výstřel, ale povedl se mu, stejně jako čtyři předešlé. Čistě zastřílel z čela závodu už jen Emil Hegle Svendsen, ale byl pomalejší. Fourcada tak už po několikáté v této sezóně čekal poklidný dojezd za vítězstvím. V této sezóně už s pořadovým číslem 10.

Spokojený ale mohl být i Nor, který do cíle dorazil 18 sekund po Francouzovi. Zopakoval tak svůj nejlepší výsledek v aktuální sezóně. Druhý už byl ve stíhacím závodě v Pokljuce, kde rovněž nestačil jen na Fourcada. Sekundu za Svendsenem proťala cílovou pásku lyže Michala Krčmáře.

Heroický finiš za třetím místem

Michal Krčmář dnes poskládal dokonalý medailový mix. Čtyři nuly dal ve velmi svižném tempu, navíc i slušně běžel. Pokud odečteme rozestupy ze sprintu, tak byl ze všech nejlepší. O 7 vteřin před Antonem Šipulinem.

Právě Rus odjížděl ze střelnice 7 sekund před Krčmářem a 4 sekundy před Peifferem. Němce český reprezentant záhy předjel, ale útok na třetího Rusa se už nezdál být reálný. Zvlášť po tom, co Šipulin v jednom z posledních kopců vypadal daleko čerstvěji než Krčmář.

Krátké před koncem však Šipulinovi začaly docházet síly. Krčmář ucítil šanci, docvakl se na něj a Rus už v cílové rovince nenašel odpověď. Ruce 25letého biatlonisty z Vrchlabí vystřelily vzhůru. Premiérové pódium bylo na světě.

Zbylí dva čeští reprezentanti si připsali alespoň pár bodů. Ondřej Moravec vyšplhal z 52. místa na 37. a Adam Václavík byl vůbec posledním bodujícím.

Jak jste viděli dnešní závod vy? Podělte se o svůj pohled dole v komentářích.

Střelecké časy
1. Andrejs Rastorgujevs 1:39,0
2. Erik Lesser +2,0
3. Julian Eberhard +5,0
3. Dmytro Pidruyčnyj +5,0
3. Anton Šipulin +5,0
3. Serafin Wiestner +5,0
17. Michal Krčmář +14,0
24. Ondřej Moravec +17,0
41. Adam Václavík +24,0
Běžecké časy
1. Lukas Hofer 28:36,1
2. Benedikt Doll +18,1
3. Vladimir Iliev +19,4
3. Dominik Windisch +19,4
18. Ondřej Moravec +36,3
19. Michal Krčmář +37,0
42. Adam Václavík +1:31,2

Foto: Iliev, M. Fourcade, Krčmář (Autor: Guillaume Baviere pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *