Home > Závody > SP Ruhpolding: Mäkäräinenová znovu vítězí před Koukalovou

SP Ruhpolding: Mäkäräinenová znovu vítězí před Koukalovou

Kaisa Mäkäräinenová

Už šest závodů v řadě nechyběla Gabriela Koukalová na stupních vítězů. Ve stíhacím závodě v Ruhpoldingu znovu nestačila jen na Kaisu Mäkäräinenovou. Na malém pódiu ji navíc doplnila šestá Eva Puskarčíková.

Česko-německé chyby

Z trojice nejlepších ze sprintu byla podle papírových předpokladů nejhorší střelkyní Kaisa Mäkäräinenová. Na první střelbě dnes ale statistiky neplatily. Po čisté položce se její náskok na druhou Dorotheu Wiererovou vyšplhal už na jednu minutu.

Dalších 17 vteřin zpět bylo česko-německé duo Gabriela Koukalová a Laura Dahlmeierová. Obě biatlonistky předvedly naprosto synchronní střelbu, leč s dvěma chybami.

Za Mäkäräinenovou jako by v Ruhpoldingu střílel někdo jiný. I na druhé ležce dala s bravurou pět z pěti a náskok nadále rostl. Na střelnici nyní uspěly i Koukalová a Dahlmeierová, díky čemuž se před třetí střelbou přicvakly k Wiererové. Společnost jim dělala ještě Dorinová Habertová. Do elitní desítky se po druhé nule posunula Eva Puskarčíková.

Jediné zaváhání Mäkäräinenové

Na první stojce přeci jen přišla jedna chybička v podání Finky. Ale moc jí vadit nemusela, minutový náskok si udržela. Druhou příčku převzala Koukalová, která na rozdíl od svých soupeřek střílela čistě. Puskarčíková tentokrát musela na jedno trestné kolo, ale stále jí patřila 8. pozice.

Závěrečná střelba jenom potvrdila, jak skvělou střeleckou formu si Kaisa Mäkäräinenová do Ruhpoldingu přivezla. Třetí nulou v závodě nenechala nikoho na pochybách o svém dalším triumfu. Otevřela tak třetí desítku výher ve Světovém poháru.

Skvělá série Koukalové

Drama se nekonalo ani za Finkou. Gabriela Koukalová si rovněž pohlídala poslední položku a dojela si pro druhé místo. Už šestkrát v řadě nebyla horší než druhá. I díky tomu vede ve Světovém poháru o 19 bodů před Mäkäräinenovou.

Finka v celkovém hodnocení přeskočila Lauru Dahlmeierovou. Na Němku dnes zbylo „až“ čtvrté místo, když ji o 10 vteřin zdolala lépe střílející Marie Dorinová Habertová. Životní pátou příčku si připsala mladá Švédka Hanna Öbergová.

Eva Puskarčíková dnes opět slavila úspěch se svou rychlopalbou. Celkově udělala jen jednu chybu a z poslední střelby odjížděla jako 7. Ve finiši ještě zrychlila a vybojovala na úkor Dorothey Wiererové skvělé 6. místo.

Se svým vystoupením mohla být spokojená i Veronika Vítková, která vystoupala z 21. pozici na 16. Velký počet chyb zavřel cestu k bodů 46. Lucii Charvátové a 48. Markétě Davidové.

Střelecké časy
1. Iryna Varvynecová 1:28,0
2. Eva Puskarčíková +4,0
3. Dunja Zdoucová +6,0
10. Lucie Charvátová +15,0
22. Veronika Vítková +27,0
46. Gabriela Koukalová +46,0
50. Markéta Davidová +52,0
Běžecké časy
1. Laura Dahlmeierová 26:22,6
2. Célia Aymonierová +1,2
3. Kaisa Mäkäräinenová +8,3
5. Veronika Vítková +9,6
10. Gabriela Koukalová +26,6
20. Lucie Charvátová +46,1
32. Eva Puskarčíková +1:03,1
33. Markéta Davidová +1:06,7

Foto: Kaisa Mäkäräinenová (Autor: Günter Hentschel pod licencí BY-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *