Home > Závody > SP Ruhpolding: Olympijskou generálku vyhrály Němky. Češky skončily šesté

SP Ruhpolding: Olympijskou generálku vyhrály Němky. Češky skončily šesté

Laura Dahlmeierová

Němečtí fanoušci se v Ruhpoldingu dočkali vítězství svých biatlonistek ve štafetě. Olympijská generálka vyšla i Češkám, které dotáhla finišmanka Veronika Vítková až na šestou příčku.

Němky obhájily vítězství

Německé biatlonistky od začátku potvrzovaly roli velkých favoritek. Franziska Preußová předávala jako druhá, Denise Herrmannová pak zařídila v půlce závodu vedení. Menší klopýtnutí přišlo u Franzisky Hildebrandové, která se na ležce tak tak vyhnula trestnému kolu.

Laura Dahlmeierová musela na posledním úseku smazat manko 24,4 sekundy na Švýcarsko, v jehož barvách excelovala Selina Gasparinová. To se jí podařilo, i když tribuny trochu poškádlila dvojím dobíjením na závěrečné střelbě.

Němky tak obhájily v Ruhpoldingu vítězství z loňského roku a zapsaly druhou výhru v této sezóně. Na druhé příčce skončila Itálie, za kterou dobře finišovala Federica Sanfilippová. Do posledního kola vjížděla spolu s Dahlmeierovou a nakonec jí podlehla jen o tři sekundy. Vítězstvím na prvním úseku se zase blýskla Lisa Vittozziová.

Na třetí příčce skončilo stejně jako v Oberhofu Švédsko. Opět jsme mohli sledovat stabilní výkony všech členek v čele s Annou Magnussonovou, třetí ženou třetího úseku. Šest sekund pod stupni vítězů zaostalo čtvrté Norsko s pátým Polskem.

Lisa VittozziováFoto: Lisa Vittozziová (Autor: Petr Zbranek)

Skvělý finiš Vítkové

Jessica Jislová vstoupila do prvního úseku velmi svižně, pak ji ale zbrzdilo jedno dobíjení. Na stojce pak musela využít dva náhradní náboje a nakonec předávala jako 13. s mankem 41,1 sekundy.

Ztrátu pak zdvojnásobila Markéta Davidová. Na ležce jednou dobíjela, na stojce už byla stoprocentní. Jenže jí to oproti jiným závodům tolik nechutnalo na trati. České štafetě podržela 13. místo.

Svižnou střelbou se na třetím úseku prezentovala Eva Puskarčíková. Mrzet ji mohlo jen dvojí dobíjení, ale i tak byla na svém úseku šestá nejlepší a zařídila posun na deváté místo.

Veronika Vítková ukázala, že se oprávněně pyšní pozicí české jedničky. Dobíjela jen na ležce, stojku už vyčistila bez zaváhání. K tomu přidala výborný běh a výsledkem bylo vítězství na úseku a posun české štafety na slušné šesté místo. Toto umístění patřilo Českám před rokem v Ruhpoldingu i před Vánocemi v Hochfilzenu.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
13. Jessica Jislová 0+3 1:17,0 18. +14,1 12.
12. Markéta Davidová 0+1 1:18,0 13. +51,1 11.
6. Eva Puskarčíková 0+2 1:06,0 4. +42,5 9.
1. Veronika Vítková 0+1 1:06,0 8. +13,6 3.

Výsledkový servis


Foto: Laura Dahlmeierová (Autor: Petr Zbranek)

3 thoughts on “SP Ruhpolding: Olympijskou generálku vyhrály Němky. Češky skončily šesté

 1. Štafeta žen
  Sobota 13. 1. | 14:30
  1. Německo ger 2. Itálie ita 3. Švédsko swe
  cze 8. Hošek, Krčmář, Šlesingr, Moravec

  ……táááák a po Koukalové jsme přišli i o zbytek ženského družstva .

  1. Nic moc, že dojeli naši muži mezi ženami až osmí… 😀 Díky za upozornění, už je to opraveno.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *