Home > Závody > SP Ruhpolding: Šlesingr bere po heroickém výkonu bronz. Stíhačku vyhrál Eder

SP Ruhpolding: Šlesingr bere po heroickém výkonu bronz. Stíhačku vyhrál Eder

Michal Šlesingr

Michal Šlesingr

Foto: Michal Šlesingr (Autor: Martin Kaděrka)

Čeští muži opět září! Michal Šlesingr dojel ve stíhacím závodě v Ruhpoldingu na výborné třetí příčce, v TOP10 ho navíc doplnil 8. Ondřej Moravec. Vítězství patří Rakušanu Simonu Ederovi.

Parádní český úvod

Jak začít závod lépe než 6 nulami vleže. Takovouto bilancí se mohli po polovině závodu chlubit Ondřej Moravec, Michal Šlesingr a Michal Krčmář. Patřilo jim 6., 8. a 13. místo. Na čele se usadilo duo Martin Fourcade a vítěz sprintu Johannes s náskokem zhruba půl minuty na Emila Hegleho Svendsena. K němu už měli relativně blízko i Moravec se Šlesingrem.

Pronásledující Šlesingr

Velmi zajímavou zápletku vytvořila třetí střelecká položka. M. Fourcade i J. udělali po jedné chybě, čímž se jim přiblížilo bezchybné trio Eder, Svendsen a T. . Další posun vpřed udělal potřetí čistý Šlesingr. K jeho smůle ale ztrácel ze 6. příčky na lídra zhruba 16 vteřin a čekala ho tak sólo jízda. První nepřesnost potkala Moravce a Krčmáře.

Eder, M. Fourcade a Šlesingr

Šlesingr mohl jen čekat, jestli někdo z vedoucí pětice udělá na poslední položce chybu. A chybovali hned čtyři z nich. Jediným přesným byl super rychlý střelec Simon Eder. Posléze Rakušana napodobil i Michal Šlesingr a odjížděl na třetím místě jen kousek za Martinem Fourcadem.

Eder si v závěrečném okruhu pohodlně ohlídal třetí vítězství ve své kariéře. Kdo by čekal, že stejně tak hladce získá druhou příčku M. Fourcade, tak byl na těžkém omylu. Šlesingr předváděl na trati opravdu fantastickou práci, navíc mu pomáhaly skvěle připravené lyže. Přesto v cílové rovince nenašel dost sil na to, aby Francouze mohl zdolat. Se třetím místem ale musí být český reprezentant jen a jen spokojen. Stejně tak Ondřej Rybář, neboť se jedná o první pódium českých mužů v této sezóně. Pro samotného Bouška je to 11. umístění na stupních vítězů v kariéře.

Bravo Češi

Do elitní desítky se dnes vešli tři Norové, čtvrtý T. Bø, pátý Svendsen a sedmý J. Bø.  Vícenásobné zastoupení v TOP10 měli dále už jen Češi. K Šlesingrovi se přidal 8. Ondřej Moravec. K nejlepšímu letošnímu výsledku mu pomohla mimo jiné třetí nejrychlejší střelba zakončená bilancí 0+0+1+1. Stejný střelecký zápis zaznamenal i 21. Michal Krčmář, jenž může slavit premiérovou kvalifikaci do závodu s hromadným startem. Opět bez bodů zůstal 47. Tomáš Krupčík.

Spokojeni dnes mohou být třeba i 6. Kanaďan Smith, 9. Ukrajinec Pidručnyj či 10. Rus Garaničev, který startoval až s číslem 40. Opět naopak vyhořeli Němci, nejlépe se vedlo až 14. Birnbacherovi.

Statistiky závodu

Běžecké časy: 1. Eberhard (28:18,6), 2. Rastorgujevs (+20,5), 3. Garaničev (+29,5) – 6. Šlesingr (+47,1), 8. Moravec (+52,7), 25. Krčmář (+1:18,0), 48. T. Krupčík (+2:23,8)

Střelecké časy: 1. Eder (1:18,0), 2. Lesser (+9,0), 3. Moravec (+15,0) – 38. T. Krupčík (+34,0), 43. Šlesingr (+36,0), 57. Krčmář (+50,0)

Výsledkový servis

Výsledky stíhacího závodu

Analýza závodu

Pořadí Světového poháru

Pořadí disciplíny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *