Home > Závody > IBU Cup Nové Město: První den vyšel Rusku a Francii. Z našich nejlepší 11. Jislová

IBU Cup Nové Město: První den vyšel Rusku a Francii. Z našich nejlepší 11. Jislová

Timofej Lapšin

Timofej Lapšin

Foto: Timofej Lapšin (© biathlonrus.com)

První den IBU Cupu v Novém Městě na Moravě domácí reprezentaci příliš nevyšel, radovat se může jen 11. Jessica Jislová. Zvítězili Olga Jakušovová a Fabien Claude.

Sprint žen ovládlo ruské duo Olga Jakušovová a Anastasia Zagorujková. Pro Jakušovovou je to vůbec první výhra v IBU Cupu. Třetí skončila Francouzka Celia Aymonierová. Jislovou, jež udělala jednu chybu vleže, na 11. příčce dělila od elitní desítky jen jedna vteřina. Body dále zapsala už jen 32. Kristýna Černá. Nevedlo se 42. Lee Johanidesová, 43. Barboře Tomešové, 50. Veronice Zvařičové a 71. Ludmile Horké, jež trefila jen dva terče.

Výsledky sprintu žen

Drama až do samotného konce nabídl sprint mužů. O pouhých 3,6 vteřiny zvítězil Francouz Fabien Claude s číslem 71 před Rusem Timofejem Lapšinem s číslem 118. Vynikajícího výsledku dosáhl třetí Bělorus Dzmitry Abašeu, jež těsně zdolal kolegu Darožku. Dvě nepřesnosti vestoje mohly mrzet 22. Matěje Krupčíka. Bodů se dočkal ještě 34. Vít Jánov. Od 47. Tomáše Vojíka 84. Lukáše Kristejna to nebyla žádná sláva.

Výsledky sprintu mužů

Zítra jedou ve Vysočina Areně v 10:00 opět sprint ženy, ve 13:00 pak víkend uzavřou muži.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *