Home > Závody > SP Ruhpolding: Sprint ovládla Kuzminová. Češky po pěti letech bez bodů

SP Ruhpolding: Sprint ovládla Kuzminová. Češky po pěti letech bez bodů

Pódium sprintu žen

Vítězkou dnešního sprintu žen v německém Ruhpoldingu se stala slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová. Z dalších medailí se stejně jako v Oberhofu radovaly Lisa Vittozziová a Hanna Öbergová. Pro Češky byl závod hlavně střeleckým trápením a po pěti letech si ani jedna z nich nevyjela žádný bod. Bez české účasti tak zůstane další závod s hromadným startem.

Kuzminová napravila selhání z loňské sezony, Vittozziová se přiblížila Wiererové

Skvělou formu z Oberhofu v dnešním závodě potvrdila Lisa Vittozziová. Druhá žena celkového hodnocení a vedoucí žena disciplíny se na střelnici nemýlila ani jednou. Její výkon dnes ale stačil „jen“ na druhé místo.

Vítězství si taktéž bezchybnou střelbou a suverénně nejrychlejším během zajistila Anastasia Kuzminová. Její trápení ze začátku sezony je tak zdá se pryč, Slovenka opět útočí na nejvyšší příčky. V Ruhpoldingu si dojela pro vítězství poprvé v kariéře.

Bronz stejně jako minulý týden v Oberhofu bere švédská biatlonistka Hanna Öbergová. Ani ona na trestné kolo nemusela, v cíli byla ale za Kuzminovou o téměř půl minuty.

Anastasia KuzminováFoto: Anastasia Kuzminová v dnešním sprintu (Autor: Jaroslav Svoboda)

Vedoucí žena hodnocení, Dorothea Wiererová, s jednou chybou dojela šestá. Díky lepšímu běhu se před ni na čtvrté místo dostala ještě jednou chybující Marte Olsbuová Røiselandová, páté místo brala bezchybná Anaïs Bescondová.

Na rozdíl od dopoledního závodu mužů se lepší výsledky opět nedostavily u německých závodnic. V první desítce nejdříve figurovala jen Franziska Preußová. Domácí fanoušci vkládali naděje do Laury Dahlmeierové, která se do Světového poháru vrátila po další zdravotní pauze. I když Dahlmeierová opouštěla druhou střelbu bez jediné chyby, medailový výsledek jako po návratu v Novém Městě to nebyl. Z průběžné šesté pozice se v posledním běžeckém kole propadla na konečné 9., Preußovou tak odsunula na 10. příčku. Formu z prvních zastávek Světového poháru stále hledají Paulína Fialková (dnes s jednou chybou 14.) a Kaisa Mäkäräinenová (dvě chyby a konečné 21. místo).

V celkovém hodnocení stále na prvním místě zůstává Dorothea Wiererová s 476 body. Lisa Vittozziová si polepšila a je za svou reprezentační kolegyni o pouhých 26 bodů. Další dvě příčky patří Slovenkám – 3. Paulíně Fialkové (401 bodů), 4. Anastasii Kuzminové (387 bodů).

Černý den pro české biatlonistky

Češky dnes nastupovaly do sprintu v plné síle. Ani pro jednu z nich to ale nebyl úspěšný závod, naopak, výsledkově se jednalo o ten nejhorší v sezoně. Jako první z Češek do závodu odstartovala Veronika Vítková. Hned po úvodní ležce ale musela na dvě trestná kola. Po stojce pak přidala ještě jedno, v cíli byla nakonec 51. V Ruhpoldingu byla Vítková horší už jen v začátcích své kariéry. V sezoně 2009/10 zde dojela 90.

Eva Puskarčíková vyjížděla 45. I když měla v celkovém součtu o jednu chybu méně než Vítková, patří jí až 54. místo. Po první bezchybné střelbě se zdálo, že českou reputaci zachrání Markéta Davidová. To se změnilo po dvou omylech na stojce. V cíli byla Davidová jen o jednu příčku před Vítkovou, 50. Střelba znovu nevyšla Lucii Charvátové, která se třemi chybami brala 85. místo. Třech chyb se dopustila i Jessica Jislová, které po nemoci závod neseděl ani běžecky a ze 102 závodnic za ní dojely jen dvě.

Stejně jako v Novém Městě, ani v Ruhpoldingu nenastoupí žádná z Češek do závodu s hromadným startem, který je na programu v neděli.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
50. Markéta Davidová 0+2 1:16,0 99. +51,6 28.
51. Veronika Vítková 2+1 58,0 44. +46,2 24.
54. Eva Puskarčíková 1+1 54,0 23. +1:21,2 61.
85. Lucie Charvátová 1+2 59,0 51. +1:44,0 71.
100. Jessica Jislová 1+2 1:06,0 85. +2:40,0 97.

Markéta DavidováFoto: Markéta Davidová (Autor: Jaroslav Svoboda)

Výsledkový servis

Hlavní foto: Pódium po sprintu žen (Autor: Jaroslav Svoboda)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *