Home > Závody > IC Arber: V kratším individuálu žen vítězí Julija Žuravoková, Češky bohužel nebodovaly

IC Arber: V kratším individuálu žen vítězí Julija Žuravoková, Češky bohužel nebodovaly

Anna Tkadlecová

V německém středisku Arber dnes odpoledne pokračoval IBU Cup kratšímženským individuálním závodem na 12,5 km. Z vítězství se radovala Julija Žuravoková, která neudělala na střelnici žádnou chybu. České reprezentantky na body těsně nedosáhly a nejlepší z nich Anna Tkadlecová obsadila 42. místo a 43. skončila Eliška Svobodová.

Vítězí Julija Žuravoková, ale ve vedení IBU Cupu zůstává Ingela Anderssonová

Jak již bylo zmíněno, tak vítězná Julija Žuravoková byla dnes na střelnici bezchybná a v kombinaci se 17. nejrychlejším během jí to stačilo na přesvědčivé vítězství. V celkovém pořadí IBU Cupu se po dnešním výkonu posunula na 12. místo. Žádné jiné závodnici se už ale nepovedlo zastřílet bez jediného omylu.

Druhé místo obsadila po jedné chybě na poslední stojce Chardine Sloofová, která závodí za Švédsko. Třetí místo vybojovala také Švédka Elisabeth Högbergová, která na střelnici minula 3 terče, ale zaznamenala 3. nejrychlejší běh. V celkovém pořadí IBU Cupu se Högbergová posunula na 2. místo, těsně za stále vedoucí Ingelu Anderssonovou, které se dnes nedařilo a obsadila až 36. místo.

S dalším odstupem čtvrtá byla dnes Marija Kručovová (1) z Ukrajiny a těsně za ní Fanqi Mengová (3) z Číny. Na umístění na stupních vítězů mohla pomýšlet Enora Latuillièreová (4) z Francie, ale poslední dvě střelby se jí nevydařily a obsadila 6. místo. Do první desítky se dostaly ještě Susanne Hoffmannová (2) z Rakouska, Nadine Horchlerová (4) z Německa, které se také nevydařila střelba, Thekla Brunová-Lieová (3) z Norska a Ruska Valerija Vasněcovová (4).

Češky nebodovaly, Anna Tkadlecová byla 42. a Eliška Svobodová 43.

Nejlepší z českých reprezentantek byla nakonec Anna Tkadlecová. Na střelnici však udělala 5 chyb, a tak to na lepší než 42. místo bohužel dnes nestačilo. Velmi dobře zastřílela Eliška Svobodová, která minula pouze jeden terč. V běžecké části ale obsadila až 70. místo se ztrátou více než 5 minut na nejlepší, a tak obsadila až 43. místo. Tradičně skvěle běžela Ludmila Horká. Na trati předvedla dokonce druhý nejlepší čas, ale opět se jí vůbec nedařilo na střelnici. Celkem minula přesně polovinu terčů, a tak obsadila až 57. místo. Jak Eliška Svobodová, tak Ludmila Horká navíc zaznamenaly velmi pomalý střelecký čas.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
42. Anna Tkadlecová 1+0+2+2 2:28 48. +2:55,4 49.
43. Eliška Svobodová 0+0+0+1 3:01 72. +5:16,4 70.
57. Ludmila Horká 2+2+2+4 3:11 76. +15,4 2.

Výsledkový servis

V sobotu pokračuje IBU Cup v Arberu sprinty. V 10:00 začnou na trať dlouhou 10 km vybíhat muži a ve 13:00 odstartuje závod žen na 7,5 km.

Foto: Anna Tkadlecová (Autor: Jiří Zaňát)

 

One thought on “IC Arber: V kratším individuálu žen vítězí Julija Žuravoková, Češky bohužel nebodovaly

  1. Mám čím dál tím větší pocit, že na to Horká dost dobře nevidí (zkoušeli jí očaři zrak?)! Vždyť ona na lyžích nejen dobře běhá, ale dokáže na nich kde co…!! Jenom ta střelba :-(.To už nemůže být ani náhoda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *