Home > Závody > SP Ruhpolding: Štafetu žen ovládly domácí biatlonistky. Češky končí 6.

SP Ruhpolding: Štafetu žen ovládly domácí biatlonistky. Češky končí 6.

Laura Dahlmeierová

Ani v Ruhpoldingu neprolomila česká štafeta žen prokletí trestných kol. Po zaváhání debutantky Davidové skončily Češky na 6. příčce. Až závěrečný okruh rozhodl o výhře domácích Němek.

Češky nahoře a pak dole

Nebylo překvapením, že po prvním úseku suverénně vedlo Finsko. V jehož barvách totiž jela Kaisa Mäkäräinenová, která krom excelentního běhu i dobře zastřílela. Na zbytek pole si vyjela náskok skoro 20 vteřin. Úvodní úsek zvládla skvěle i české štafeta. Eva Puskarčíková musela jen jednou dobíjet a předávala jako čtvrtá.

Po druhém úseku už vedení podle předpokladů převzaly domácí biatlonistky. Maren Hammerschmidtová se v závěru dostala na první místo poté, co nešikovně sestřelila Norku Hilde Fenneovou. I proto se k Němce dotáhla Italka Sanfilippová, Fenneová ztrácela 9 sekund.

Markétě Davidové se debut ve štafetě nepovedl podle představ. Ležku zvládla dobře, s jedním dobíjením. Po stojce ale musela zamířit na trestné kolo, navíc jí to ani moc neběželo. Předávala jako 15. se ztrátou minuty a 52 sekund.  Ve 20 letech ale získala cenné zkušenosti.

Triumf domácích

Třetí úsek patřil Tiril Eckhoffové. Norka se po nemoci vrátila skvělým způsobem, jen jednou dobíjela a vyjela si náskok 5 vteřin na mladou Ukrajinku Merkušynovou a Italku Runggaldierovou. V kontaktu s čelem bylo i Německo, což byla dobrá zpráva pro domácí fanoušky. Na posledním úseku totiž figurovalo jméno Laury Dahlmeierové.

Možný souboj Dahlmeierová vs Koukalová se ale konat nemohl. Veronika Vítková odvedla na třetím úseku kvalitní práci, dvakrát dobíjela, slušně běžela a měla čtvrtý nejlepší čas. Prodělaná nemoc na ní nebyla vůbec znát. Český tým posunula na 8. místo, ale s vysokou ztrátou se toho moc dělat nedalo.

Koukalová přesto nechala na trati vše, zaběhla ze všech nejlépe. Neodpustila si sice tři dobíjení, ale i tak bojovala až do konce o pátou příčku. S Italkou Gontierovou prohrála o pouhé dvě desetiny, i když na ni 1100 metrů před cílem ztrácela 22 vteřin.

Dahlmeierová bojovala hlavně s Norkou Marte Olsbuovou. Kvůli dobíjení na ni po závěrečné stojce ztrácela 11 vteřin, do cíle však dorazila jako první. Co víc, Olsbuovou ještě v závěru předstihla rychlá Fracouzka Célia Aymonier, která se tak skvěle popasovala s rolí finišmanky. Na čtvrtém místě dovezla štafetu Ukrajiny Olena Pidhrušná.

První úsek
1. Kaisa Mäkäräinenová 0+1 17:13,6
2. Hanna Öbergová 0+1 +18,9
3. Anaïs Chevalierová 0+1 +19,8
4. Eva Puskarčíková 0+1 +22,1
Druhý úsek
1. Julija Džimová 0+2 17:14,2
2. Maren Hammerschmidtová 0+2 +4,4
3. Federica Sanfilippová 0+0 +5,1
21. Markéta Davidová 1+4 +1:56,8
Třetí úsek
1. Tiril Eckhoffová 0+1 17:29,5
2. Anaïs Bescondová 0+3 +3,9
3. Anastasija Merkušynová 0+0 +6,2
4. Veronika Vítková 0+2 +10,1
Čtvrtý úsek
1. Laura Dahlmeierová 0+1 17:08,0
2. Célia Aymonierová 0+0 +5,0
3. Gabriela Koukalová 0+3 +10,4

Foto: Laura Dahlmeierová (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *