Home > Závody > SP Ruhpolding: Ve štafetě mužů vítězí Norové, Češi končí osmí

SP Ruhpolding: Ve štafetě mužů vítězí Norové, Češi končí osmí

Norská štafeta

Norové se ve štafetě Světového poháru v německém Ruhpoldingu poprvé v sezóně prosadili na nejvyšší stupínek. Druhé místo vyjela domácí štafeta Německa a stupně vítězů uzavřela štafeta Francie. Češi nakonec dojeli na uspokojivém osmém místě.

Norsko-německý souboj o vítězství

Norové se drželi na předních místech po celou dobu závodu, a to převážně díky vyrovnané střelbě. Jediného většího zaváhání se dopustil na poslední položce Johannes Thingnes Bø, kdy se mu nedařilo sestřelit jeden terč. Toho se snažil využít Benedikt Doll, ale i on se dopustil chyby a do posledního kola tak vyjížděli v takřka stejném čase. Johannes Bø však Dollovi nedal žádnou šanci, a nakonec do cíle dojel s náskokem třinácti vteřin.

Obdobně se závodilo i o třetí místo mezi Francií a Rakouskem. V tomto souboji byli úspěšnější Francouzi, a to o šest desetin vteřiny. Na čtvrté místo se na posledním úseku posunuli Rusové. Na vině byl především propad švédské štafety, jejíž finišman Femling udělal na střelnici v součtu tři chyby a jeho běžecký čas byl na posledním úseku až patnáctý.

Češi s dalším dobrým výsledkem

Nejlepšími střelci celého závodu byli Ukrajinci. Dobíjet museli pouze pětkrát a Dmytro Pidručnyj v posledním kole zaběhl o deset vteřin rychleji než Tomáš Krupčík, což byl i konečný rozdíl mezi českou s ukrajinskou štafetou. Poněkud nečekaným výkonem je deváté místo Itálie, která se musela vypořádat s dvěma trestnými koly z prvního úseku.

Česká štafeta nezopakovala čtvrté místo z Oberhofu, přesto se její výsledek dá považovat za dobrý. Štafetu skvěle rozjel Ondřej Moravec s druhým nejlepším běžeckým časem a pouze jednou chybou na střelnici. Michal Krčmář na dalším úseku udělal chyby dvě a Jakubu Štvrteckému předával na čtvrtém místě. Benjamínek českého týmu se se svým úsekem popral výborně, na střelnici zaznamenal jen jednu chybu na poslední předávku přijel pátý. Na posledním úseku však Tomáš Krupčík připsal čtyři chyby a propadl se až na konečné osmé místo.

Jakub ŠtvrteckýFoto: Jakub Štvrtecký (Autor: Jaroslav Svoboda)

Čeští muži zůstávají v hodnocení disciplíny na sedmém místě a v Poháru národů na místě osmém.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
5. Ondřej Moravec 0+1 57,0 5. +11,1 2.
10. Michal Krčmář 0+2 1:17,0 19. +27,0 10.
5. Jakub Štvrtecký 0+1 1:04,0 9. +29,1 5.
15. Tomáš Krupčík 0+4 1:46,0 24. +46,8 9.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Norská štafeta (Autor: Jaroslav Svoboda)

3 thoughts on “SP Ruhpolding: Ve štafetě mužů vítězí Norové, Češi končí osmí

 1. Rád bych viděl ve štafetě Adama Václavíka, kterému bych dal důvěru před Tomášem Krupčíkem.

 2. Osmé místo bylo vlastně očekávaným výsledkem. Šanci na slušné umístění nám dal výpadek Itálie nebo to, že Švédové nenasadili Samuelssona. Škoda, Tomáš Krupčík měl alespoň dvě dobíjení ušetřit.
  Nevím, jestli by byl Adam Václavík úspěšnější, ale než ve štafetě bych mu dal šanci při sprintech. Máme tam jedno místo za nemocného Schlesingra, tak by to měl zkoušet. Na IBU cup je ho trochu škoda. Potřebuje se otrkat a mohl by být časem (byť je starší) třeba stejně dobrý jako dnes superskvělý Jakub Štvrtecký. To byla radost se dívat, jak si to mladíček užíval!
  Jo a stále na tomto webu chybí výsledovka u sprintu mužů. Šla by doplnit, prosím?

  1. Souhlasím, že Václavíka je na IBU Cup trochu škoda a už potřetí píšu, že v Ruhpoldingu být měl (i kdyby měl jet jenom sprint). A že je potřeba těch 5 míst využít!!
   Štvrtecký podal výborný výkon (stejně jako Moravec). Krčmář aspoň neběžel trestné kolo (jako v Oberhofu) a opravdu je škoda těch dobíjení u Krupčíka – to 7. místo (možná i 6.?) bylo na dosah; slušelo by našim ještě víc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *