Home > Závody > Spanilá stíhací jízda vynesla český pár na druhé místo. WTC ovládla Francie

Spanilá stíhací jízda vynesla český pár na druhé místo. WTC ovládla Francie

Ondřej Moravec

Ondřej Moravec

Foto: Ondřej Moravec (Autor: Martin Kaděrka)

Čeští biatlonisté Gabriela Soukalová a Ondřej Moravec si vyjeli na exhibičním závodu v německém Gelsenkirchenu výborné druhé místo. Nestačili pouze na francouzské duo Marie Dorinová Habertová a Martin Fourcade.

Českou brzdou chyby Soukalové

Start exhibice vyšel velmi dobře českému duu, jež se od začátku pohybovalo na čelních příčkách. Gabriela Soukalová se však na své poslední položce dopustila hned tří chyb. Ondřej Moravec na závěrečném úseku zabojoval, ale nestačlo to na víc než na 7. místo a ztrátu 53,1 sekundy. Rozdíly pro následnou stíhačku se naštěstí půlily, takže šance na dobré umístění tu nadále byly. Nejlepší výchozí pozici si vypracovali Rusové Jekatěrina Jurlovová a Jevgenij Garaničev, ale jen o kousek dál byli ukrajinští obhájci Valj Semerenková a Serhij Semenov.

Pořadí po závodu s hromadným startem: 1. Rusko (33:47,6), 2. Ukrajina (+3,8), 3. Francie (+14,3), 4. Německo I (+15,2), 5. Rakousko (+37,7), 6. Slovinsko (+51,6), 7. Česká republika (+53,1), 8. Německo II (+1:03,6), 9. Švédsko (+1:27,2), 10. Itálie (+2:30,9)

Premiérový český cenný kov

Druhá polovina exhibičního klání pořadím na čele pořádně otřásla. Doslova to pak platilo pro Garaničeva, jenž se po druhém pádu už celkem těžce zvedal. Na již značně opotřebované trati však padali i jiní. Naštěstí se však tyto obtíže vyhly našim. Soukalová s Moravcem výborně stříleli i běželi a po krůčku se blížili medailovým příčkám. A cenný kov nakonec skutečně zacinkal. Český tým nestačil pouze na suverénní francouzskou dvojici. Martin Fourcade, jenž jel neobvykle ve švédské kombinéze, si dokonce po závěrečné střelbě dovolil udělat vítězné gesto směrem k divákům. Francie tak poprvé na exhibici World Team Challenge slaví vítězství, Česká republika zase premiérovou medaili. Velmi pěkně zaplněný stadion potěšili třetí Vanessa Hinzová a Simon Schempp.

Konečné pořadí: 1. Francie (33:57,6), 2. Česká republika (+12,6), 3. Německo I (+22,2 ), 4. Rusko (+29,6), 5. Ukrajina (+31,7), 6. Rakousko (+46,8), 7. Německo II (+1:46,8), 8. Slovinsko (+1:57,6), 9. Itálie (+2:27,1), 10. Švédsko (+2:55,3)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *