Home > Závody > Exhibici v Ga-Pa vyhráli Preußová a Birnbacher. Chyběla nemocná Dahlmeierová

Exhibici v Ga-Pa vyhráli Preußová a Birnbacher. Chyběla nemocná Dahlmeierová

Franziska Preußová

Franziska Preußová

Foto: Franziska Preußová (© Georges Ménager, pod licencí BY-NC-ND)

Dvojice Franziska Preußová a Andreas Birnbacher opanovala nedělní exhibiční závod City-Biathlon, jenž v ulicích Garmisch-Partenkirchenu sledovalo 12 tisíc diváků. Na startu chyběla nemocná Laura Dahlmeierová, která vynechá i dnešní klání v Gelsenkirchenu.

Dahlmeierová měla jet spolu spolu s Matthiasem Bischlem. Nakonec ji krátce před startem nahradila Nadine Horchlerová. „V příštích dnech budu doma sbírat sílu, abych byla v novém roce zase plně připravena,“ sdělila jedna z hlavních konkurentek Gabriely Soukalová. Připomeňme, že nemoc Němku připravila už o úvodní závody Světového poháru v Östersundu.

Nově vzniklý pár Horchlerová/Bischl obsadil druhé místo. Třetí příčku bralo italské duo Karin Oberhoferová a Dominik Windisch. Čtvrtí skončili domácí Miriam Gössnerová a Johannes Kühn.

Preußová v Ga-Pa zvítězila loni, to stál po jejím boku Simon Schempp. Ten letos výhru neobhajoval, zato měl dnes večer tvořit na World Team Challenge pár s Laurou Dahlmeierovou. Nakonec se však představí po boku Vanessy Hinzové.

Zdroj: DPA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *