Home > Doporučujeme > Supersprint neměl být zařazen na konec sezóny, myslí si Johannes Thingnes Bø

Supersprint neměl být zařazen na konec sezóny, myslí si Johannes Thingnes Bø

Nejlepší biatlonista světa Johannes Thingnes Bø není úplně nadšený z rozhodnutí Mezinárodní biatlonové unie, která zařadila na závěr Světového poháru 2020/21 premiérový supersprint.

„Je to typický závod, během kterého můžete mít smůlu a zlomit hůlku. Může se to stát v každém závodě, ale tady je velká šance, že kvůli tomu ztratíte body,“ vysvětlil Johannes Thingnes Bø své obavy norské televizi NRK.

Supersprinty by se měly jet na závěrečném podniku sezóny v norském Oslu, po nich by následovaly už jen dva závody. Pokud by byla sezóna podobně vyrovnaná jako letos, tak je možné, že by právě nová disciplína hrála významnou roli v boji o velké křišťálové glóby.

„Přál bych si, aby přidali supersprint spíš na úvodní víkend v Kontiolahti a aby se závod nepočítal do Světového poháru. Během několika let by se vidělo, jaký vliv by to mohlo mít na celkové pořadí,“ nabízí Bø možné řešení.

Podobný návrh padl i na setkání sportovců. „Nejsme k tomu skeptičtí, ale je důležité klást otázky, aby bylo vše promyšlené, než se rozhodne. IBU to obvykle myslí dobře,“ říká norský biatlonista.

Stejný pohled na věc sdílí i sportovní ředitel norského týmu Per Arne Botnan. Tomu však ještě víc vadí, že před švédským Östersundem budou muset týmy cestovat na dva závody do finského Kontiolahti. „Snažili jsme se tomu vyhnout. Vidíme to jako další zátěž v podobě cestování před Vánocemi, aniž by to dávalo smysl,“ myslí si Botnan.

Čtěte také: Kalendář Světového poháru 2020/2021: Premiéra supersprintu, do NMNM se vrátí smíšená štafeta

Zdroj: NRK
Foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *