Home > Novinky > Kalendář Světového poháru 2020/2021: Premiéra supersprintu, do NMNM se vrátí smíšená štafeta

Kalendář Světového poháru 2020/2021: Premiéra supersprintu, do NMNM se vrátí smíšená štafeta

Vysočina Arena

Mezinárodní biatlonová unie zveřejnila přesný harmonogram Světového poháru pro sezónu 2020/21. Kalendář se rozrostl o dva závody pro muže i pro ženy.

Za rozšířením počtu závodů je předsunutí Kontiolahti ještě před Östersund. Ve Finsku se 28. listopadu odstartuje vytrvalostními závody, další den se pojedou sprinty. Následně se seriál přesune do Švédska.

Rakouský Hochfilzen a francouzské Le Grand-Bornand zůstávají beze změn. V německém Oberhofu se premiérově pojedou smíšené závody. Pokračuje se tradičně do Ruhpoldingu a italského Antholze, kde se letos konal světový šampionát.

Ten se v příštím roce uskuteční v únoru ve slovinské Pokljuce. Pak mělo následovat Nové Město, ale kvůli logistice si prohodilo pozici s čínským Pekingem. Ve Vysočina Areně se pojedou sprinty, stíhací závody a po šesti letech i smíšené závody.

Finálový podnik Světového poháru v norském Oslu okoření premiéra supersprintů. Ty se zatím konaly jen v IBU Cupu. V kvalifikaci biatlonisté absolvovali intervalově 3 kilometry a 2 střelby. Nejlepších 30 prošlo do finále, které se jelo hromadně na 4 km a 4 položky.

V kalendáři je o jeden sprint a stíhací závod víc než v minulé sezóně. Naopak ubyl hromadný start.

Podívejte se na kompletní kalendář Světového poháru 2020/2021

Foto: Vysočina Arena (Autor: Petr Slavík)

One thought on “Kalendář Světového poháru 2020/2021: Premiéra supersprintu, do NMNM se vrátí smíšená štafeta

  1. Místo onoho nesmyslného supersprintu (který vlastně odporuje charakteru biatlonu jakožto vytrvalostního sportu) by měli zařadit ještě jeden individuál: TO je ta prapůvodní královská disciplina, to je esence pravého biatlonu.
    Nebo aspoň v Oslo místo supersprintu “stíhačku” – to by bylo mnohem logičtější a pro diváky zábavné a napínavé – když IBU bazíruje (údajně!) právě na tom.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *