Home > Novinky > Švédové rozšířili tým a myslí na medaili z domácího Mistrovství světa

Švédové rozšířili tým a myslí na medaili z domácího Mistrovství světa

Fredrik Lindström

Uplynululá sezóna potvrdila, že jde švédský biatlon správným směrem. Po odchodu dlouholetých opor se začínají objevovat nové hvězdy. Třeba Samuel Samuelsson a Hanna Öbergová, kteří letos byli oceněni trofejemi pro nováčky sezóny. Samozřejmě pak nechybí v 14členném národním týmu.

Zkušený trenér Wolfgang Pichler se rozhodl rozšířit svůj tým, protože podle něj udělalo hodně biatlonistů velký pokrok. A společný trénink s těmi nejlepšími jim může ještě víc prospět. Konkrétně jsou v národním týmu nově zařazeni Chardine Sloofová, Olga Alifiravecová, Martin Ponsiluoma a Peppe Femling.

Samozřejmě neschází ani lídr týmu Fredrik Lindström, který však nezažívá ideální časy. V celkovém hodnocení Světového poháru letos figuroval až na 28. příčce. Naopak čerstvě 22letá Anna Magnussonová musela 23. příčku hodnotit jen pozitivně.

Švédové začínají pod náročným koučem přípravu již 26. dubna  Östersundu. Tam se zdrží až do konce měsíce a v květnu odlétají na první zahraniční soustředění na Kypr.

Složení švédské reprezentace pro sezónu 2017/2018

Muži: Peppe Femling, Martin Ponsiluoma, Fredrik Lindström, Tiio Söderhielm, Jesper Nelin, Torstein Stenersen, Sebastian Samuelsson

Ženy: Chardine Sloofová, Olga Alifiravecová, Anna Magnussonová, Hanna Öbergová, Linn Perssonová, Mona Brorssonová, Emma Nilssonová

Zdroj: skidskytte.se
Foto: Fredrik Lindström (Autor: Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *