Home > Novinky > Švédský tým v Oberhofu posílí úspěšné biatlonistky z IBU Cupu

Švédský tým v Oberhofu posílí úspěšné biatlonistky z IBU Cupu

Elisabeth Högbergová

Švédští trenéři řešili po prvním trimestru Světového poháru příjemné problémy. Jejich svěřenci zatím podávají tak dobré výkony, že je při tvorbě nominace těžké ukázat jen na pět jmen. To platí zvlášť u žen.

Olympijská vítězka Hanna Öbergová je zatím v hodnocení SP 12., Mona Brorssonová 15. a Linn Perssonová 29. Tyto biatlonistky mají jistou účast v Oberhofu, Ruhpoldingu i Antholzi.

Šanci v Oberhofu dostane i Anna Magnussonová, která v Novém Městě na Moravě zaujala 14. místem ve stíhačce. Naopak členka stříbrné štafety z Hochfilzenu Emma Nilssonová bude závodit až v Ruhpoldingu. Trenéři totiž potřebovali uvolnit místo pro Ingelu Anderssonovou a Elisabeth Högbergovou, které momentálně okupují první dvě příčky v hodnocení IBU Cupu.

U mužů je situace trochu přehlednější. Jistotu startu v celém druhém trimestru mají celkově 19. Sebastian Samuelsson, 22. Martin Ponsiluoma a 29. Jesper Nelin. Stejnou výsadu budou mít i Peppe Femling a Torstein Stenersen, kteří v Hochfilzenu pomohli švédské štafetě k vítězství.


Nominace Švédska pro SP v Oberhofu, Ruhpoldingu a Antholzi

Muži: Peppe Femling, Jespe Nelin, Martin Ponsiluoma, Sebastian Samuelsson, Torstein Stenersen

Ženy: Ingela Anderssonová (jistý jen Oberhof), Mona Brorssonová, Elisabeth Högbergová (jistý jen Oberhof), Anna Magnussonová (jistý jen Oberhof), Emma Nilssonová (jistý jen Ruhpolding), Hanna Öbergová, Linn Perssonová

Zdroj: skidskytte.se
Foto: Elisabeth Högbergová (Autor: Marcus Cyron, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *