Home > Novinky > Švédským biatlonistům pomůže špičkový běžecký trenér Ola Ravald

Švédským biatlonistům pomůže špičkový běžecký trenér Ola Ravald

Švédská biatlonová reprezentace ulovila velkou posilu. Hanně Öbergové a spol. pomůže s technikou běhu renomovaný trenér Ola Ravald.

Jednapadesátiletý kouč má velmi bohatý životopis. Na začátku druhého tisíciletí trénoval švédské sprintery a Björn Lind se pod jeho vedením stal v Turíně 2006 dvojnásobným olympijským vítězem. Poté Ravald působil u čínských běžců, norských biatlonistů a v roce 2016 se vrátil k švédským běžcům. O dva roky později skončil, protože chtěl trávit víc času s rodinou v Östersundu.

Proto také na jaře odmítl opětovnou nabídku od švédské běžecké reprezentace. Naopak s biatlonisty se domluvil, protože může pracovat ve svém domovském městě.

„Olu znám velmi dobře a vím, že je ve svém oboru absolutní špička. Navíc díky svým charakterovým vlastnostem výborně zapadne do trenérského týmu, který máme v Östersundu,“ oceňuje sportovní ředitelka Švédské biatlonové federace Anna-Maria Uusitalová.

Švédové si od nového trenéra slibují zlepšení ekonomiky běhu, tedy vyšší efektivitu vynaloženého úsilí. „Chci začít úplně od začátku. Budu pozorovat pohybové vzorce, abych viděl přednosti a slabiny. Na základě toho můžeme pracovat na zlepšení techniky,“ říká Ravald.

Zároveň bude dál pracovat s mladými běžci na gymnáziu v Östersundu a také se švédskou sprinterskou hvězdou Linn Svahnovou.

Zdroj: aftonbladet.se, SVT
Foto: Hanna Öbergová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *