Home > Novinky > Bulhar Krasimir Anev ukončil kariéru. Došla mu trpělivost s vedením svazu

Bulhar Krasimir Anev ukončil kariéru. Došla mu trpělivost s vedením svazu

Krasimir Anev

Dlouholetý bulharský reprezentant Krasimir Anev se rozhodl ukončit kariéru. V předešlých dnech dal ultimátum prezidentce tamního biatlonového svazu Jekatěrině Dafovské, požadoval její rezignaci. K ní ale nedošlo.

„Řekli mi: Buď pracuj s novými trenéry, nebo skonči. Sedm let jsem jim to trpěl. Teď je konec! Není jednoduché to říct po 22 letech u tohoto sportu, ale s touto prezidentkou nemám budoucnost. Chtěl bych vidět aspoň nějaký rozvoj, v takových podmínkách ho ale nevidím. Doufám, že vedení bude vyměněno,“ řekl třiatřicetiletý Anev na adresu bulharského svazu.

Zároveň se nechal slyšet, že nemá nic proti novému trenérovi bulharské reprezentace, kterým se stal Rus Alexandr Kasperovič. Anev byl dlouhodobě ve sporu s vedením svazu a i kvůli tomu nechce v nejbližších letech o biatlonu ani slyšet.

Krasimir Anev je mistrem Evropy z roku 2019. Mezi nejlepší momenty jeho kariéry patří i Mistrovství světa v Hochfilzenu v roce 2017, kde skončil šestý a sedmý. Jeho maximem ve Světovém poháru je čtvrté místo.

Čtěte také: Bulharské biatlonisty povede osobní trenér Alexandra Loginova

Zdroj: DIR.bg
Foto: Krasimir Anev (Autor: Jiří Zaňát)

3 thoughts on “Bulhar Krasimir Anev ukončil kariéru. Došla mu trpělivost s vedením svazu

  1. Trestá tím ale sám sebe, že nebude závodit. Napadá mě, že tam mohla být možnost závodit za jiný stát.

    1. Se závoděním za jiný stát je to trochu komplikovanější; musel by totiž přestát tříleté období, kdy by nemohl startovat na žádném z podniků organizovaných IBU. Pokud by mu jeho svaz nedal svolení, což vzhledem k jeho situaci asi nebude možné. A vskočit po takové pauze bez závodění (to se ještě nebavíme o motivaci) do rozjetého vlaku v 35.letech…..

    2. Jak píše Radek, přechod k jinému státu už není tak snadný, jako býval před lety, a pro starší závodníky je prakticky nemožný. I u mladých je to velký problém kvůli tomu tříletému období. Biatlonisti jsou v podstatě rukojmí biatlonových svazů států, které reprezentují. Buď přistoupí na jejich leckdy šílené podmínky, nebo končí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *