V sobotu 27. listopadu uslyší biatlonisté první startovní výstřely olympijské sezóny 2021/22. Stane se tak tradičně ve Švédsku a po roce i před diváky. Ty lze zatím, s opatrností, očekávat ve většině destinací. Ani letos neopustí Světový pohár evropský kontinent, objede tradiční biatlonové bašty, ale také pozná nové tratě. Po pěti letech bude scházet Nové Město.
Na vrchol této sezóny se ale biatlonisté z Evropy přestěhují – po čtyřech letech opět do Asie. Od pátého února budou bojovat o medaile na Zimních olympijských hrách v Pekingu. Ty ale nebudou stejně jako v letech 2014 a 2018 součástí Světového poháru.
Kompletní program Světového poháru najdete tady
Östersund, Švédsko
Na tradičním místě, kde se s uplynulým ročníkem netradičně rozloučili, zahájí 27. listopadu biatlonisté sbírání bodů do hodnocení Světového poháru. Již podruhé v rámci víkendového „Season Openingu“. V sobotu jsou na programu vytrvalostní závody, o den později sprinty. Touto disciplínou bude 2. prosince v Östersundu pokračovat druhé kolo Světového poháru, během kterého se odehrají i štafety a stíhací závody.

Hochfilzen, Rakousko
Štafety mužů a žen se pojedou rovněž v Hochfilzenu, tentokrát vzhledem k celostátnímu lockdownu jen před kamerami. Třetí kolo Světového poháru od 10. do 12. prosince nabídne vedle štafet i sprinty a stíhačky. Tato pravidelně druhá zastávka je v kalendáři Světového poháru již od prvopočátku a podevatenácté v řadě.

Le Grand-Bornand, Francie
Po roční pouze a počtvrté v historii se Světový pohár podívá do Le Grand-Bornand. Skromný areál v Savojských Alpách uspořádá poslední předvánoční Světový pohár, v rámci kterého se od 16. do 19. prosince pojedou sprinty, stíhačky a poprvé v sezóně hromadné starty.

Oberhof, Německo
Biatlonový rok 2022 začne klasicky 6. ledna v Durynském lese. Pro Oberhof to bude zkouška na příští mistrovství světa. V rekonstruovaném areálu se poběží sprinty, stíhačky a první smíšené štafety a dvojice v sezóně.

Ruhpolding, Německo
Světová elita se 12. ledna vrátí do oblíbeného německého střediska, které loni z kalendáře kvůli covidu-19 vypadlo. Ve sprintech a štafetách se tu 15. uzavře olympijská kvalifikace. O den později čekají muže a ženy ještě stíhací závody.

Antholz, Itálie
Hostitel největšího počtu dílů Světového poháru v historii (ten letošní bude 47.) uspořádá od 20. do 23. ledna vytrvalostní závody, štafety a hromadné starty. V nejdelší biatlonové disciplíně se tu rozhodne o majitelích malých křišťálových glóbů.

Kujangšu, Čína
Lyžařské a biatlonové centrum v Kujangšu, vzdálené 180 kilometrů severně od Pekingu, bude pro biatlonisty velkou neznámou. Kvůli koronaviru se zde loni totiž nemohl uskutečnit „poznávací“ SP. Trénovala tu tak jen domácí reprezentace.
Stadion s kapacitou 6019 diváků bude nejvýše položených areálem, ve kterém se bude v nadcházející sezóně závodit. Nejvyšší bod trati je ve výšce 1720 metrů nad mořem, nejnižší v 1657 metrech. Na suchém sněhu a větrné střelnici se uskuteční 11 závodů – 5. února zabojují o první medaile smíšené štafety, 19. února se s olympiádou rozloučí ženy v hromadném startu. Vzhledem k časovému posunu se všechna klání odehrají v ranních a dopoledních hodinách.
Kontiolahti, Finsko
Poslední třetinu sezóny otevřou 3. března štafety v obklopení lesů a jezer Severní Karélie. Vedle štafet, ve kterých se rozhodne o držitelích malých glóbů, se pojedou sprinty a stíhačky.

Otepää, Estonsko
Pro klasické lyžaře tradiční zastávka, pro biatlonisty ve Světovém poháru premiéra. Tehvandi staadion, na kterém se Markéta Davidová v roce 2018 stala juniorskou šampiónkou, bude od 10. března postupně hostit sprinty, hromadné závody a poslední závody smíšených štafet a dvojic.
Oslo, Norsko
Po dvouleté pauze by měla sezóna opět vyvrcholit na slavném Holmenkollenu. Od 17. do 20. března se bude ve sprintech, stíhacích a hromadných závodech rozhodovat o zbývajících malých glóbech. Nejúspěšnější muž a žena olympijského ročníku 2021/22 pak převezmou velké křišťálové glóby.

Kompletní program Světového poháru najdete tady