Home > Novinky > Světový pohár se za rok vrátí do Nového Města na Moravě i do zámoří

Světový pohár se za rok vrátí do Nového Města na Moravě i do zámoří

Vysočina Arena

Kalendář Světového poháru pro sezónu 2018/2019 či zpřísnění trestů za doping. To byla hlavní témata schůze výkonného výboru Mezinárodní biatlonové unie v německém Frankfurtu.

Návrat Nového Města na Moravě

IBU o víkendu schválila podobu kalendáře, která udělala radost všem českým fanouškům. Světový pohár se totiž po roční odmlce vrátí do Nového Města na Moravě. Podle původního návrhu by se na Vysočině mělo závodit těsně před Vánocemi. Pořadatelé v čele s Vlastimilem Jakešem ještě jednají o mírném posunutí, aby se končilo dříve než 23. prosince.

Jakeš zároveň uvedl, že by světová elita měla zavítat do Česka ještě ve dvou dalších sezónách v olympijském cyklu 2018-2022. Pokud IBU takovou podobu kalendářů schválí, tak se splní české přání o pořádání tří Světových pohárů během čtyř let.

Sezóna 2018/2019 má netradičně odstartovat v Pokljuce. Švédský Östersund bude totiž hostit březnové Mistrovství světa. Do kalendáře se také vrací zámořské štace, konkrétně kanadské Canmore a americké Soldier Hollow. Tam se závodilo naposledy v ročníku 2001/2002 a to v rámci Zimních olympijských her v Salt Lake City.

Mezi 10 štacemi schází ruská střediska, finské Kontiolahti či francouzské Annecy.

Kalendář Světového poháru 2018/2019
3. – 9. 12. Pokljuka slo
10. – 16. 12. Hochfilzen aut
17. – 23. 12. Nové Město na Moravě cze
7. – 13. 1. Oberhof ger
14. – 20. 1. Ruhpolding ger
21. – 27. 1. Antholz ita
4. – 10. 2. Canmore can
11. – 17. 2. Soldier Hollow usa
7. – 17. 3. Östersund (MS) swe
18. – 24. 3. Oslo nor

Zpřísnění trestů za doping

Na stole bylo také téma dopingu. Mluvilo se o případu Teji Gregorinové, který by se měl řešit koncem listopadu. Slovinská biatlonistka má momentálně pozastavenou činnost, stejně jako ruské kvarteto Jekatěrina Glazyrinová, Jana Romanovová, Olga Viluchinová a Olga Zajcevová. Krom Glazyrinové už ale všechny Rusky ukončily kariéru.

IBU také s potěšením oznámila, že všichni ruští biatlonisté od února podstupují testy přímo pod jejím dohledem či za asistence britské agentury UK Anti-Doping.

Vedení světového biatlonu také sáhlo k výraznému zpřísnění trestů za doping. Každá země nově přijde o dvě startovní místa ve všech mezinárodních závodech v následující sezóně, pokud dojde během jednoho roku k potrestání dvou jejích biatlonistů. V případě tří potrestaných bude kvóta odebrána na dvě sezóny. U šesti a více hříšníků dojde k suspendaci celé země na dva až čtyři roky. Kromě toho došlo i k navýšení finančních postihů.

Další schůze výkonného výboru IBU se uskuteční 9. a 10. prosince v Hochfilzenu. Na programu je opět dopingová kauza ruského sportu.

Zdroj: biathlonworld.com, biatlon.cz
Foto: Vysočina Arena (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *