Home > Novinky > Světový pohár v Kontiolahti se pojede i s diváky. Mělo by jich být skoro pět tisíc

Světový pohár v Kontiolahti se pojede i s diváky. Mělo by jich být skoro pět tisíc

Minimálně úvodní závody Světového poháru ve finském Kontiolahti se pojedou za účasti diváků. Ve čtvrtek k tomu dala svolení místní samospráva.

Oblastní správní úřad Východního Finska vydal ve čtvrtek rozhodnutí, že v listopadu budou platit stejná pravidla pro hromadné akce jako v říjnu. To znamená, že úvodní závody Světového poháru v Kontiolahti bude moct na tribunách sledovat omezený počet diváků.

Rozhodnutí se týká závodů naplánovaných na 28. a 29. listopadu. Organizátoři ale v pondělí pustí do prodeje i lístky na závody konané od 3. do 6. prosince. Pokud by se opatření změnila, budou se lidem vracet peníze.

Úřad od organizátorů vyžaduje, aby mohli fanoušci dodržet bezpečné vzdálenosti a aby si mohli dezinfikovat ruce.

„Hlediště je venku, což dává lidem větší možnost rozprostřít se. Veřejnosti vyhradíme koridory a bloky, do kterých bude moct vstoupit omezený počet lidí,“ říká zástupce manažera Světového poháru v Kontiolahti Jarno Lautamatti. Podle něj by závody mohlo sledovat 4500 diváků.

Naopak v rakouském Hochfilzenu by se mělo jet bez diváků. V německém Oberhofu zatím počítají s omezenou kapacitou tribun.

Zdroj: karjalainen.fi
Foto: Stadion v Kontiolahti (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *