Home > Novinky > Světový pohár v zámoří bude zřejmě bez některých norských hvězd

Světový pohár v zámoří bude zřejmě bez některých norských hvězd

Ole Einar Bjørndalen

Ole Einar Bjørndalen

Foto: Ole Einar Bjørndalen (Autor: Martin Kaděrka)

U Norů zatím vládne nespokojenost s výkony před blížícím se domácím světovým šampionátem. V následujících dnech budou probíhat pohory se závodníky, ale jedno je už nyní jasné: Závody Světového poháru v Canmore a v Presque Isle budou bez některých velkých norských jmen.

Světový pohár se těsně před Mistrovstvím světa v Oslu stěhuje právě na severoamerický kontinent, což řada závodníků a trenérů považuje za nepříliš šťastné. Oba zámořské díly SP jistě vynechá Tiril Eckhoffová, které dělá potíže překonávání časových pásem. Na vrchol sezóny se proto bude připravovat doma a možná si odskočí do IBU Cupu, aby nevypadla ze závodního rytmu. Podobný scénář by mohl platit i pro Fanny Birkelandovou. Naopak Synnøve Solemdalová nepocestuje do Anterselvy, ale závody v Americe by absolvovat měla.

U mužů zatím není žádná definitiva, každopádně by nikdo z velké čtyřky neměl závodit v Canmore. Zatím se zdá, že do Presque Isle by mohlo zamířit trio Tarjei Bø, Johannes Thingnes Bø a Emil Hegle Svendsen. V Evropě by měl zůstat Ole Einar Bjørndalen.

Zdroje: tv2.no, nrk.no

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *