Home > Téma > Cílová rovinka: Světový pohár v Ruhpoldingu 2016 #2

Cílová rovinka: Světový pohár v Ruhpoldingu 2016 #2

Cílová rovinka

Cílová rovinka

Sněžení dodalo kouzelnou zimní kulisu, biatlonisté zase velmi dramatické závody. Druhá várka Světového poháru v Ruhpoldingu patřila i díky fantastické divácké kulise k vrcholům sezóny.

Hvězdy

Erik Lesser

Ze začátku závodu s hromadným startem se Erik Lesser držel na samotném chvostu, dokonce se zdálo, že odpadá. Ale zdání klamalo. Domácí biatlonista jel takticky a nakonec se radoval z výhry. Pro německé muže byla o to sladší, že se jim v Ruhpoldingu moc nedařilo. Lesserovo zlato bylo jedinou medailí.

Martin Fourcade

Přesně v půlce sezóny náskok 187 bodů? Martin Fourcade proplouvá sezónou v ďábelské formě. Nyní mohl v Ruhpoldingu slavit dokonce vítězný double, kdyby neudělal na poslední položce hromadného startu chybu. K výhře z vytrvalostního závodu tak přidal „pouze“ druhé místo.

Gabriela Soukalová

Něco jako Martin Fourcade, ale v trochu menším měřítku. I když Zdeněk Vítek krotí myšlenky na velký křišťálový glóbus, tak o něm musí v koutku duše Gabriela Soukalová přemýšlet. Po bronzu z vytrvalostního závodu a zlatu z masáků vede Světový pohár už o 73 bodů.

Říkala jsem si, že vám za tu všechnu podporu a fandění udělám fotku přímo ze stupní vítězů. A jestli se mi to povede i p…

Zveřejnil(a) Gabriela Soukalova dne 14. leden 2016

Dorothea Wiererová

Dva vytrvalostní závody, jedna vítězka. Dorothea Wiererová v této disciplíně letos exceluje, zvláště svojí super rychlou a také přesnou střelbou. Víkend byl pro tuto krásku o to sladší, že dovedla k bronzu i italskou štafetu.

Překvapení

Michal Krčmář

Český biatlonista už balancuje mezi označením hvězda a překvapení. Ve středu poznal, jaké je to být v elitní desítce, v pátek přispěl výborným výkonem české štafetě a v sobotu poprvé vyšplhal na „malé“ pódium, když zakončil závod s hromadným startem na páté příčce.

Tahle fotka prostě vystihuje Bimbův dnešní výkon naprosto nejlíp! Bojovník!

Zveřejnil(a) Český biatlon dne 16. leden 2016

Číňanky

Bývaly doby, kdy Číňanky pravidelně atakovaly nejvyšší příčky. K tomu mají nyní pořádně daleko, závody v Ruhpoldingu ale přeci jen ukázaly určité záblesky. Ve vytrvalostním závodě bodovaly 23. Yan Zhangová a 40. Jialin Tangová. Obě se pak zasloužily o to, že čínská štafeta v půlce závodu figurovala na slušné 7. příčce. Co na tom, že nakonec skončila 15.

Slovenky

Kde by Slovenky mohly být, kdyby letos závodila Kuzminová? K Jance Gerekové se před nedávnem výkonnostně vyšvihla Paulína Fialková, ve štafetě předvedla vynikající výkon i Terézia Poliaková a po třetím úseku držela Slovensko ve hře o medaili. Škoda jen slabšího běhu Ivony Fialkové, která přijela do cíle jako 10.

Zklamání

Michal Šlesingr

Vytrvalostní závod začal nulou, pak ovšem chyboval na všech zbývajících zastávkách. Michal Šlesingr obsadil až 33. místo, což také znamenalo nekvalifikaci do hromadného startu. Spravit chuť si mohl ve štafetě, jenže týmu na prvním úseku moc nepomohl a nabral půl minutovou ztrátu.

Jakov Fak

Český kouč Tomáš Kos letos Jakova Faka za dobrými výsledky zatím nedonesl. V Ruhpoldingu to bylo smutné představení. Fak dojel ve vytrvalostním závodě 36. Ve Světovém poháru je až 41., a tak se nemohl ani zúčastnit masáku. A štafeta? Tam si vzhledem k výkonnosti svých parťáků mohl zajet jen tak tréninkově.

Ole Einar Bjørndalen

Jsem v dobré formě, jen ta střelba, říká k momentálním výkonům Ole Einar Bjørndalen. Má pravdu, ve vytrvalostním závodě ho 4 chyby symbolicky poslaly na 44. místo. Na pět dobíjení ve štafetě také není moc zvyklý. A co teprve závod s hromadným startem. Zkušený Nor skončil poslední s 10 chybami!

Co se také stalo?

Ukázkové Fair play

Hezké gesto, které nevidíme moc často. Franziska Hildebrandová v masáku nešťastně zlomila Gabriele Soukalové hůlku, byl tak třeba rychlý zásah servisu. A ten přišel, jenomže s náhradní holí přispěchal člen italského týmu. Skvělá demonstrace fair play!

gif

Zvraty ve štafetě žen

Bláznivý závod plný zvratů, takový byla štafeta žen. Ilustrací nám můžou být posuny/sešupy některých týmů po jednotlivých úsecích:

Německo: 5. – 11. – 2. – 2.

Rusko: 8. – 14. – 7. – 4.

Česká republika: 13. – 12. – 13. – 6.

Bělorusko: 3. – 2. – 11. – 13.

Finiš Pidhrušné

Němečtí fanoušci po finiši štafety žen pískali. Neprávem. Olena Pidhrušná držela v cílové rovince stále stejnou stopu a domácí Laura Dahlmeierová se mohla zlobit jen sama na sebe, že prohrála souboj o zlato.

gif

Tuhá Běloruska

Totální kolaps, jinak počínání Bělorusky Nadzeji Pisarevové nejde popsat. Po své druhé střelbě vedla s náskokem 10 vteřin, na předávku doslova došla jako 11. s deficitem téměř minuty a půl. Podle běloruských médií ji však týden před závody trápily zdravotní problémy, což může být důvodem náhlého vytuhnutí.

"gif

Výrok týdne

„Narozdíl od sprintu máte čas přemýšlet.“ – Martin Fourcade vysvětlil, proč má vytrvalostní závod opravdu rád.

Video shrnutí Jerryho Kokeshe

Výsledky Světového poháru v Ruhpoldingu #2
Disciplína Výsledky
Vytrvalostní závod mužů Výsledky
Vytrvalostní závod žen Výsledky
Štafeta mužů Výsledky
Závod s hromadným startem žen Výsledky
Závod s hromadným startem mužů Výsledky
Štafeta žen Výsledky

One thought on “Cílová rovinka: Světový pohár v Ruhpoldingu 2016 #2

  1. Dobrý den. Hádejte, proč naši reprezentanti nemužou trefit ani vrata a běhají ještě hůř? Protože neviděli TV Stream – paštiky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *