Home > Závody > Tarjei Bø ve Wiesbadenu porazil bratra, ženám vládla Vittozziová

Tarjei Bø ve Wiesbadenu porazil bratra, ženám vládla Vittozziová

Tarjei Bø

Johannes Thingnes Bø se musel na exhibici City Biathlon Wiesbadenu sklonit před svým bratrem Tarjeiem. Mezi ženami byla na 10,8 km dlouhé trati v německém lázeňském městě nejlepší Lisa Vittozziová.

Suverénní Vittozziová a stíhající Wiererová

Exhibice ve Wiesbadenu se nakonec zúčastnilo jen sedm biatlonistek, obhájkyně vítězství Marte Olsbuová Røiselandová totiž onemocněla. Další nepříjemnost potkala Dorotheu Wiererovou, které nedorazila zavazadla a zbraň. To se možná projevilo na jejích úvodních položkách.

Díky kvalifikační výhře do finálového závodu odstartovala z prvního místa Monika Hojniszová. Po první střelbě ovšem přepustila vedení bezchybné Jekatěrině Jurlovové-Perchtové. A pak začal sólo závod Lisy Vittozziové.

Po třech chybách na úvodní položce zvládla Vittozziová další střelecké zastávky velmi svižně a také přesně, vystačila si se dvěma náhradními náboji. Postupně zvyšovala svůj náskok a do cíle dorazila o 51,7 sekundy před Hojniszovou.

Skvělou stíhací jízdu předvedla Wiererová po tom, co vleže střílela s bilancí 1+5. Tři stojky zvládla čistě a prokousala se až na třetí příčku před Jurlovovou-Perchtovou, který byla s bilancí 0+4 nejpřesnější střelkyní závodu.

Německé biatlonistky fanoušky tolik nepotěšily. Franziska Hildebrandová brala páté místo a Franziska Preußová sedmé. Mezi ně se vklínila Anastasia Kuzminová, která jako jediná musela dvakrát pobýt v trestném boxu.

Exhibice bratrů Bøových

Do závodu mužů vystartovalo všech osm biatlonistů, do cíle se jich ovšem podívalo jen sedm. Simona Edera potkal ve druhém okruhu nepříjemný pád, ze kterého si odnesl zlomenou lyži a poškozenou pažbu.

V úvodním kole vévodil balíku závodníků vítěz kvalifikace Quentin Fillon Maillet, pak už bylo na čele jen jméno Bø. Po první ležce vedl Tarjei Bø, Johannes Thingnes Bø vyjížděl hned za ním. Po druhé položce si zase pozice prohodili. Největším ohrožením pro oba bratry byla kachna, která proběhla těsně před nimi.

Na první stojce získal Johannes náskok 11 sekund, ale po té druhé už vedl o 9 sekund Tarjei. Starší z bratrského dua zvládl skvěle i závěrečnou stojkou a s bilancí 0+3 si nakonec dojel pro vítězství. Svému bratrovi (0+5) uštědřil půl minuty a také pivní spršku, když si vyčerpaný Johannes chtěl odpočinout na střeleckém koberci.

Třetí skončil Fillon Maillet, který střílel s bilancí 0+4 stejně jako pátý Němec Roman Rees. Skvěle se na trati vedlo Lukasi Hoferovi, jenže desetkrát dobíjel a jednou dokonce musel na 10 sekund do trestného boxu. Ital byl čtvrtý. Benediktu Dollovi patřila šestá příčka a závod uzavíral sedmý Jevgenij Garaničev.

Foto: Tarjei Bø (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *