Home > Preview > Wiesbaden uvidí souboje bratrů Bøových či Italek

Wiesbaden uvidí souboje bratrů Bøových či Italek

Exhibice City Biathlon Wiesbaden

Srpen je měsícem biatlonu. Týden po norském Blinkfestivalenu se uskuteční další exhibice zvaná City Biathlon Wiesbaden. Na startu v neděli budou oba aktuální držitelé velkých křišťálových glóbů.

City Biathlon se od roku 2005 do roku 2014 konal v Püttlingeni v Sársku, od roku 2018 byla tradice obnovena ve Wiesbadenu, hlavním městě spolkové země Hesenska.

Pořadatelé pozvali 8 mužů a 8 žen, které nejprve čeká kvalifikace na 3x 1800 m a 2 střelby. Na základě ní se postaví na startovní rošť po vzoru formule 1 a absolvují finálový závod na 6x 1800 m a 5 střeleb (L, L, S, S, S). Při každé střelbě můžou biatlonisté využít 3 náhradní náboje. Pokud ani tak nesestřelí všechny terče, čeká je místo trestného kola 10sekundový pobyt v trestném boxu.

Loni suverénně vyhrál Johannes Thingnes Bø, který bude na startu i nyní. Mezi jeho největší soupeře by měli patřit bratr Tarjei Bø, Quentin Fillon Maillet nebo Benedikt Doll. V centru města Wiesbaden si zazávodí i Simon Eder, Lukas Hofer, Jevgenij Garaničev a Roman Rees.

I v závodě žen byla loni na čele norská vlajka, a to u jména Marte Olsbuové Røiselandové. Nyní bude ovšem čelit dvěma nejlepším biatlonistkám uplynulé sezóny Dorothee Wiererové a Lise Vittozziové. Domácí fanoušci poženou Franzisku Hildebrandovou a Franzisku Preußovou, dále budou závodit Jekatěrina Jurlovová-Perchtová, Monika Hojniszová a také Anastasia Kuzminová, která si přes léto prodlužuje kariéru.

Marte Olsbuová Røiselandová
Foto: Marte Olsbuová Røiselandová (zdroj: city-biathlon.com)

Všichni účastníci se můžou těšit na skvělou kulisu. Na tribuny na provizorní střelnici se vejde 1600 fanoušků, další budou stát podél trati.

Závody začínají v neděli v 15:00 a živě je odvysílá německá ZDF a zřejmě i web ČT. Na ČT sport poběží záznam v úterý od 20:30.

Hlavní foto: Exhibice City Biathlon Wiesbaden (zdroj: city-biathlon.com)

2 thoughts on “Wiesbaden uvidí souboje bratrů Bøových či Italek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *